پارتيشن فضاپوش جوپرس جوپرس .

جوپرس

پارتيشن فضاپوش

پارتيشن در لغت به معني تقسيم كردن و مجزا كردن است. درست مثل پارتيشن در ساختمانها و اداره ها كه يك قسمت را از قسمت ديگر جدا مي كند.ر محيط هاي اداري قسمت هايي كه فعاليت مشخص و متمايزي در آن انجام مي گيرد، مي توانند توسط پارتيشن دوجداره">پارتيشن دوجداره (و يا پارتيشن تك جداره) از يكديگر جدا شوند. در حقيقت پارتيشن اداري ، به منظور تقسيم كردن يك فضاي بزرگ كاري به تعداد بيشتري فضاي كوچك تر، جهت اسكان كارمندان به كار گرفته مي شوند. استفاده از پارتيشن بندي در فضاهاي داخلي علاوه بر كاربرد، جنبه دكوراتيو نيز دارد. بايد توجه داشت كه در فضاهايي با متراژ كم، نوع پارتيشن نبايد باعث كوچك تر شدن فضا شود. پارتيشن هاي دوجداره مي توانند با ارتفاع كوتاه نصب شوند. در اين حالت به صورت ديوارك عمل كرده و معمولا در محيط هاي يكپارچه براي جداسازي دو فضا به كار مي روند. در طراحي پارتيشن هاي اداري، مي توان از تلفيق ام دي اف  (MDF)  با شيشه (سندپلاست يا شفاف) و فلزاتي نظير آلومينيوم بهره گرفت.

شركت پارتيشن فضاپوش يكي از بهترين شركت هاي نصب پارتيشن در تهران است. ما انواع پارتيشن دوجداره">پارتيشن دوجداره و تك جداره اداري را ططراحي و نصب مي كنيم. با ما مي توانيد مبلمان اداري و دكوراسيون اداري مكان خود را به بهترين شكل باز طراحي كنيد.

 

<a href=پارتيشن دوجداره">پارتيشن دوجداره ام دي اف (64)" width="920" height="690" />

 

تاريخچه پارتيشن

اين واژه برداشتي مفهومي از كلمه لاتين  cubiculum بمعناي اطاقك هاي بدون سقف مي باشد. در اواخر دهه ۵۰ ميلادي اولين نسل پارتيشن ها در آمريكا كه عمدتا پارتيشنهاي اداري بودند، وارد بازار شدند. گفته شده در ابتدا اصطلاح Action Office بجاي پارتيشن  متداول بوده. همچنين باوربرخي از كارشناسان بر اين است كه نمايش پارتيشن هاي اداري يا بعبارت بهتر دفاتري كه با صفحات عمودي از هم جدا شده بودند اولين بار توسط كمپاني هاي فيلمسازهاليود انجام پذيرفته است. پارتيشن ها در حالت كلي به تكجداره و چند جداره تقسيم مي شوند، اما آنچه كه در تقسيم بندي تعريف شده و ملموس از نظر مخاطبان آن اهميت دارد انواع كاربردي آن مي باشد كه به دو دسته عمده صنعتي و اداري  تقسيم مي شوند عمدتا هدف از ايجاد پارتيشن هاي صنعتي، جدا كردن حريم ماشين آلات و اپراتورها از همديگر مي باشد. بطوريكه در زمان فعاليت كارگران در محوطه كارخانه و حركت با ماشين آلات نيمه سنگين مانند انواع ليفتراكها و جرثقيل ها، همگي در مسيرهاي تعيين شده قرار گرفته و از تصادم احتمالي جلوگيري بعمل آيد. در ساخت اين نوع پارتيشن ها تمركز اصلي بر كارايي و عملكرد و همچنيني مقاومت مكانيكي خود پارتيشن بوده و بحث زيبايي و همچنين كاهش آلودگي صوتي كمرنگ و يا بطور كلي منتفي مي باشد. مواد تشكيل دهنده اين پارتيشن ها اغلب تركيبي از پروفيل هاي فولادي و توريهاي فلزيست. ترانسپارنت بودن در اين نوع جدا كننده ها معمولا از ضروريات است. يكي از نكات امنيتي مهم كه در ساخت اين نوع پارتيشن بايد مورد توجه سازندگان آن قرار بگيرد محافظت پارتيشن هاي فلزي از مجاورت با كابل هاي برق فشار قوي ايست كه مي تواند منجر به مرگ و حتي آتش سوزي در اماكن صنعتي گردد.
نوع ديگري از پارتيشن صنعتي، جدا كننده هاي بهداشتي است كه از اين نوع پارتيشن در فضاهايي كه نياز به شستشوي دايم و مستمر وجود دارد استفاده مي شود. هدف اين نوع پارتيشن معمولا كارخانجات توليد مواد غذايي و لبني، دامداريهاي صنعتي، سرويس هاي بهداشتي و حمام هاي عمومي مي باشد. در گذشته نه چندان دور از پروفيل آلومينيوم و صفحات مقاوم در برابر آب و رطوبت بعنوان جداكننده بهداشتي استفاده مي شد. ولي امروزه پروفيل هاي پلاستيكي جايگزين بهتري براي فلز تلقي مي شوند

پارتيشن در سال هاي پيش معمولا از جنس چوب و تا سقف طراحي مي شدد، هنور هم چنين پارتيشن هايي قابل پياده سازي هستند اما با پيشرفت تكنولوژي و رشد طراحي معماري داخلي پارتيش بندي شناور كاربرد بيشتر دارد و در نتيجه  طرفدار زيادي پيدا كرده است. پارتيشن شناور اين‌گونه طراحي مي شود كه وحدت طراحي فضا از بين نمي رود و انتقال هر نوع انرژي گرمايشي، سرمايشي و نور قابل حركت مي باشد و سبك معماري قابل رويت مي باشد.
پارتيشن ها در فضاي داخلي ساختمان ها براي جداسازي فضاي ورودي از ديگر فضاها استفاده مي شود، همچنين پارتيشن به عنوان يك پوشاننده در قسمت هاي داراي نقص مي باشد، پارتيشن براي ايجاد فضا در اتاق هاي خواب و يا تبديل آن ها به دو اتاق مجزا يا براي تقسيم بندي فضاي حمام براي ايجاد فضايي جهت تعويض لباس بسيار كاربرد دارد.
امروزه با توجه به محدوديت جا و لزوم استفاده از فضاي موجود توجه بسياري از معماران و طراحان به استفاده از سيستمهاي كارآمد ،كم حجم و مقرون به صرفه جهت تفكيك بهينه فضا جلب گرديد.

اهميت پارتيشن

مهمترين عملكرد پارتيشن جداسازي فضاهاي مختلف داخلي است اين عملكرد كاربردي و بسيار ساده و زيبا مي باشد. پارتيشن در محيط هاي اداري و ساختمان هاي مسكوني و غير مسكوني با تقسيم فضا نقش مهمي را در دكوراسيون ايفا مي‌كنديك پارتيشن بين مقاطع مختلف يك ساختمان و اتاق هاي آن، چندين فضاي كاربردي طراحي و ايجاد ميكند .

موارد استفاده از پارتيشن

پارتيشن مي‌تواند براي ايجاد فضا و محيط جديد در اتاق هايي با متراژ بالا و تبديل آن به دو اتاق با متراژ مناسب استفاده شود كه در اين صورت با صرف اندكي هزينه براي پارتيشن بندي مي‌توان از صرف هزينه گزاف و سنگين خريد يا اجاره آپارتمان بزرگ‌تر خودداري نمود و در هزينه‌هاي خود صرفه‌جويي كنيم . باكمي درايت و تيزهوشي و مديرت وقت و بودجه و منابع و با انتخاب پارتيشن اداري مناسب به فضاي كار و تجارت اضافه نمود .
پارتيشن امكان جداسازي قسمت ورودي ساختمان و راهروهاي منتهي به اتاق‌ها را از فضاهاي ديگر ميسر مي‌سازد.
قابليت افزايش ضريب عايق صوتي با استفاده از فوم سايلنت در داخل جداره پارتيشن اداري در اماكن نظامي و يا امنيتي نيز ميسر است با بكار بردن صفحه داخلي فلزي بين جداره ها در پارتيشن و شيشه ضد گلوله مي‌تواند مورد استفاده قرار گيرد.

قابليت هاي پارتيشن در مكان هاي مختلف

پارتيشن مي‌تواند باعث جداساختن قسمت هال از ساير قسمت‌هاي يك آپارتمان اداري شود
پارتيشن قابليت پنهان كردن فضاهاي پرت ، و يا ايجاد قسمت جديد بابت انباري  را دارد.
قابليت حمل و جابجايي آسان و يا تغيير موقعيت را بدون هزينه اضافي دارد . قابليت ضد آب نمودن بدنه پارتيشن ها با استفاده از تكنولوژي نانو كه در آزمايشگاه‌ها بيمارستان‌ها و ساير اصناف كه ممكن است در محل نصب ، پارتيشن ها در جوار و معرض آب و مايعات باشند .
فضايي براي قرار دادن وسايل بازي كودك مي‌تواند بسيار كارآمد بوده و فضايي دوست داشتني براي كودك خردسال شما به وجود بياورد
استفاده از پارتيشن در فضاي ساختمان و اتاق ها و فضاهاي كوچك بزرگ تنها به منزله تقسيم بندي و ايجاد فضا نمي باشد، پارتيشن ها امروزه در تغيير دكوراسيون و جهت ظاهر داخلي و تغيير سبك معماري براي داشتن يك دكوراسيون زيبا استفاده مي شوند. حالت پارتيشن هاي امروزي به صورتي هستند كه در انواع طرح و رنگ با جنس هاي مختلف قابل تهيه و در دسترس مي باشند
پارتيشن هاي امروزي حاصل خلاقيت طراحان متخصص و مهندسان معماري دكوراسيون داخلي است كه هم فضاي مورد نياز را با يك پارتيشن  به وجود مي اورد ، و نمايي بسيار متفاوت و شيك به طراحي داخلي مي افزايد. طراحان استفاده از يك پارتيشن را براساس نياز مشتري و فضاي داخلي پيشنهاد مي دهند، سپس طراحي و پياده سازي مي كنند. براي مثال براي فضاي كوچك استفاده از پارتيشن كوتاه مانند يك ديوارك استفاده مي شود كه به اندازه كافي نور را به هر دو فضا منتقل كند و پارتيشن به عنوان يك مانع تلقي نشود.

انواع پارتيشن

پارتيشن تك جداره

پارتيشن تك جداره متشكل از فريم و جداره هاي ام دي اف و شيشه هست كه با توجه به سفارش مشتريان اندازه جداره ها مي‌تواند به صورت كوتاه ، نيمه بلند ، بلند و تا ارتفاع سقف متغير باشد .ام دي اف استفاده شده در اين نوع پارتيشن ها به صورت ۱۶ ميلي‌متري هست . اين سيستم از پارتيشن هاي تك جداره قابليت اجرا در هر ارتفاعي را داراست ولي براي درب ارتفاع ۲۰۰ سانتي‌متر به بالا پيشنهاد مي‌گردد. شيشه‌هاي مورداستفاده در اين پارتيشن باضخامت ۶ ميلي‌متري و به صورت ساده ، تمام سندبلاست و يا سندبلاست راه مات هست. در پارتيشن تك جداره فريم درب ها با فريم مخصوصي ساخته مي شود تا تجهيزات قفل و يراق‌آلات را بتوان بر روي درب پياده نمود و لذا مي‌توان لوگوي مشتريان را به صورت سند بلاست بر روي شيشه پياده كرد از مزاياي پارتيشن هاي تك جداره مي‌توان به ارزان بودن و سبك بودن ، و خاصيت جابجايي راحت آن و از معايب آن عايق نبودن نسبت به صدا و حرارت نام برد.

پارتيشن دو جداره

پارتيشن دو جداره از جداره هاي شيشه نيز به صورت دو جداره استفاده مي‌گردد كه ارتفاع استفاده از شيشه ها متناسب با نور موجود در محل و سليقه مشتريان قابل‌تغيير هست. پارتيشن دو جداره داراي اين قابليت مي‌باشند كه مي‌توان از پرده كركره در بين جدارهاي شيشه نيز استفاده كرد . پارتيشن دوجداره با ام دي اف ۱۶ ميل ساخته ميشود تمام لبه هاي ام دي اف پي وي سي و عايق رطوبت ميشود همچنين ضخامت پارتيشن دو جداره۱۳ سانت و در ارتفاع هاي مختلف جهت آكوستيك فضا اجرا ميگردد. از پرده ولومي فلزي در بين دو جدارشيشه جهت مات كردن اتاق استفاده ميشود .

چه ارتفاعي براي پارتيشن دو جداره مناسب است؟

ارتفاع پارتيشن دو جداره در مدل هاي مختلف كاملا به تصميم مشتري بستگي دارد و مي توان با توجه به نياز از پارتيشن دو جداره با ارتفاع مناسب استفاده كرد. به عنوان مثال در مكاني مي خواهيد فقط حريم كاري پرسنل مشخص شود ولي آنها بتوانند در موقع لزوم با يكديگر ارتباط ايجاد كنند مي توان از پارتيشن هاي دو جداره كوتاه استفاده كرد به طوري كه كاركنان در هنگام ايستادن يكديگر را بينند در اين حالت معمولا از ارتفاع۱۲۰تا۱۵۰ استفاده مي شود كه مي‌توان با ۲۰تا ۴۰سانتيمتر از پارتيشن دو  جداره را پنجره و مابقي را پانل استفاده كرد.

در مواقعي كه نياز به ديوار داشته و هدف جداسازي كامل فضاها از يكديگر باشدو كاربران نياز به حريم خصوصي دارند بايد ارتفاع پارتيشن دو جداره را تا سقف ادامه داد تا فضا ها داراي يك ديوار كامل شوند.

ويژگي پارتيشن هاي دوجداره

 

 • نصب سريع و آسان پارتيشن دوجداره
 • خود ايستائي بيشتر پارتيشن دوجداره نسبت به پارتيشن تك جداره
 • امكان تعويض پركننده ها شيشه به MDF و بالعكس يا جايگزيني پركننده هاي تصويري و …
 • سرعت در تعويض و تعمير قطعات
 • مقاوم در برابر رطوبت
 • امكان انتخاب ارتفاع دلخواه متناسب با كاربري
 • قابليت عبور كابل برق، شبكه و تلفن به صورت عمودي و افقي
 • قابليت نصب پرده كركره ، سند بلاست شيشه قابليت اتصال كمد و فلاور باكس
 • قابليت تعويض، جايگزيني و تغيير طرح با حداقل هزينه
 • زيبايي، آرامش و امكان داشتن محيطي پويا
 • عايق مناسب جهت عبور صدا، امكان آكوستيك كردن پارتيشن دوجداره
 • نصب سريع و آسان پارتيشن دوجدار

 

انواع پارتيشن از لحاظ ساختار

 

پارتيشن ام دي اف

ام‌دي‌اف (MDF) مخفف واژه Medium Density Fiberboard است كه جزو فرآورده‌هاي چوبي محسوب مي شود. MDF نوعي تخته فيبر است كه به روش خشك توليد مي‌گردد و چگالي آن بين ۶۵۰ تا ۸۰۰ كيلوگرم بر متر مكعب است.
ام دي اف را پس از توليد مي‌توان روكش نمود. روكش‌هاي تزييني علاوه بر زيبايي به دوام و كاربرد آن در محيط‌هايي مانند آشپزخانه كمك مي‌كند.در پارتيشن هاي ام دي اف همان‌طور كه از اسم آن پيداست استراكچر و سازه هاي اصلي از ام دي اف ساخته شده است در اصلاح عاميانه به پارتيشني ام دي اف گفته مي شود كه هم ديواره پركننده و هم فريم يا سازه دور پارتيشن از جنس ام دي اف باشد . كه اين نوع از پارتيشن برحسب نحوه مونتاژ و دمونتاژ به دسته پارتيشن هاي ام دي اف بد مونتاژ و ام دي اف خوش مونتاژ گروه‌بندي مي شود به هم اين دليل بايد در انتخاب پارتيشن ام دي اف بسيار دقت نمود . بسياري از خريداران نمي‌توانند به‌راحتي تشخيص دهند كه آيا پارتيشن ام دي اف آن‌ها قابليت دمونتاژ راحت و نصب مجدد بدون آسيب ديدن دارد يا خير.اين پارتيشن كه ساختار و اسكلت آن از ام دي اف به قطر مناسب استفاده مي‌گردد كه باروكشي از لمينيت و لبه آن به قطر ۲ ميلي متر پوشانده شده است . اتصالات اين نوع پارتيشن ها از رافيكس بوده و به هيچ عنوان پيچ در ساختار آن به كارگرفته نشده است تا در نهايت دقت ، زيبايي ظاهري خاص و تميزي به آن بدهد . پارتيشن هاي ام دي اف با توجه به ابعاد ام دي اف حداكثر تا ارتفاع ۳۶۰ سانتي‌متر قابل‌اجرا هست و در تمام ارتفاع هاي كوتاه ، نيمه بلند و تا سقف توليد مي‌گردد.د ر صورت استفاده از نوع ارتفاع كامل ، اين محصول به صورت كاملاً عايق صدا و دما عمل مي‌نمايد.

پارتيشن ام دي اف به لحاظ ساختاري بسيار مقاوم بوده و از ماندگاري و طول عمر بالايي نيز برخوردار است . در پارتيشن هاي ام دي اف ، شيشه و پرده به راحتي قابل تعويض هست و امكان نصب پرده كركره ، در جداره مياني اين پارتيشن ، فراهم هست وليكن براي جابجايي آن حتماً بايد با كارشناسان اين مجموعه هماهنگ گردد.

پارتيشن آلومينيومي

در پارتيشن آلومينيومي از اسكلت هاي الومينيوم استفاده مي‌شود كه به استحكام پارتيشن ميفزايد در اين نوع پارتيشن نيز مي‌توان بين دو جداره از پرده كركره استفاده كرد.

پارتيشن شيشه ايي

ساختار و اسكلت آن از آلومينيوم يا ام دي اف و استيل و پركننده داخلي آن از شيشه ۱۰ ميل سكوريت استفاده مي شود مزيت اين پارتيشن نسبت به ديگر پارتيشن ها اين است كه در فضاهاي اداري براي افزايش ميزان نور طبيعي استفاده مي‌شود.

ويژگي هاي پارتيشن شيشه اي

 • تأثير رواني استفاده از پارتيشن شيشه اي سيكوريت باعث مي شود تا كاركنان و مراجعه كنندگان احساس خوبي به فضا داشته باشند .واز لحاظ ديد هيچ مانعي ايجاد نمي‌كند.

 

 • بدون رنگ بودن پارتيشن شيشه اي سيكوريت باعث مي‌شود تا تضادي در دكوراسيون دفتر ايجاد نكرده و آيتم خنثي باشد.

 

 •  ويژگي مهم ديگر اينكه براي محل هايي كه قبلاً از پارتيشن دو جداره بافرم و شكل مختلفي كارشده ، بسيارانتخاب مناسبي است و چون يك كاركتر مجزاي معماري بشمار مي‌رود با آن پارتيشن دو جداره و يا تك جداره بافرم و مدل ديگر مقايسه نمي‌گردد.
 • ضخامت كم پارتيشن شيشه اي باعث مي‌شود كه فضاي زيادي را اشغال نكند و بتوان باضخامت اندك پارتيشن شيشه اي و اشغال بسيار كم فضاي مورد نياز را به شكلي كه مي‌خواهيم تقسيم كنيم.

 

 • در پارتيشن سيكوريت شيشه اي چون بيشترين متريال استفاده شده شيشه هست كاملاً امكان استفاده از كل پانلهاي جدا كننده پارتيشن را مي‌دهد و بالاترين نوردهي را ايجاد مي‌نمايد.

 

 •  اين نوع پارتيشن را مي‌شود محبوب‌ترين نوع پارتيشن دانست. پارتيشن اداري شيشه اي در تمام طرح ها و مدل هاي آن امكان تفكيك فضاي موردنظر بدون محدود كردن كامل ديد را مي دهد و در مراكز درماني ازجمله بيمارستان ها به علت قابل شستشو و استريل بودن آن و همچنين فضاهاي مدرن اداري توصيه مي‌گردد در نصب آن‌ها به ابزار خيلي پيچيده اي نياز نيست و با استفاده از چند قاب پك به‌راحتي مي‌توان پنل هاي پارتيشن شيشه اي را نصب كرد. ولي با توجه به ظرافت كار با شيشه حتماً اين كار بايد توسط افراد مجرب انجام گيرد.

برچسب: قيمت پارتيشن، پارتيشن، پارتيشن آلومينيومي، پارتيشن اداري، پارتيشن ام دي اف، پارتيشن تك جداره، پارتيشن دوجداره، پارتيشن شيشه اي، ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۳۴:۴۶ توسط:joopress موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :