هر آنچه كه بايد درباره ي روش پي آر پي مو بدانيد  جوپرس جوپرس .

جوپرس

هر آنچه كه بايد درباره ي روش پي آر پي مو بدانيد

ريزش يا كم پشت شدن مو يكي از مشكلات بسيار رايج در اول جواني است. روش هاي درماني گوناگوني براي حل اين مشكل وجود دارد كه يكي از آنها، درمان با استفاده از روش پي آر پي مو است كه در اين مقاله به بررسي آن مي پردازيم.

با وجود پيشرفت علم پزشكي، روش هاي موثر زيادي وجود دارد كه منجر به رشد طبيعي مو مي شود، يكي از اين درمان ها، درمان با PRP (پي آر پي مو ) است كه از موثرترين راه هاي حل مشكل ريزش مو به شمار مي رود.

درمان ريزش مو به روش PRP

تزريق پلاسماي غني از پلاكت جهت قطع ريزش مو و تقويت موهاي نازك و ضعيف و تحريك رشد موها انجام مي‌شود.  پلاسماي غني از پلاكت با استفاده از سوزني بسيار ظريف و خاص به پوست سر يا نواحي تحت درمان تزريق مي شود. اين روشي طبيعي است كه از پلاسماي خود شخص براي بهبود ريزش مو استفاده مي كند.

اين درمان هم براي زنان و هم مردان به كار مي رود. ببينيم معناي PRP يا پلاسماي غني از پلاكت چيست و چطور به دست مي آيد:

  • اين محصول، يكي از مشتقات پلاكت است كه تغليظ شده، يعني مربوط به خون خود بيمار است و از منبع خارجي به دست نيامده است.
  • از شخص خون گرفته مي شود و وقتي اين خون سانتريفيوژ شد، پلاسماي غني از پلاكت از آن جدا مي شود. پس PRP در نتيجه ي جداسازي پلاسما از خون و تغليظ آن به دست مي آيد.

مراحل درمان با روش PRP

اين درمان چهار مرحله دارد كه به شرح زير است:

گام اول: خون گرفتن

در مرحله ي اول اين درمان، 30 تا 60 ميلي ليتر خون از بدن بيمار (معمولاً از بازو) گرفته مي شود.

گام دوم: جداسازي

گام دوم، جداسازي پلاسماي غني از پلاكت است. فرآيند جداسازي پلاكت از خون شامل دو مرحله سانتريفيوژ با سرعت هاي متفاوت است.

مرحله ي اول، چرخش شديد است. در اين مرحله، پلاسمايي با پلاكت كم (PPP) از گلبول هاي قرمز خون و پلاسماي غني از پلاكت (PRP) جدا مي شود. مرحله ي دوم، چرخش آرام است كه گلبول هاي قرمز را از PRP جدا مي كند.

گام سوم: استخراج و فعالسازي

PRP از لوله اي كه شامل سه فاز جداگانه ي PPP، PRP، و گلبول هاي قرمز است با استفاده از سرنگ جدا مي شود. قبل از اين كه پلاسماي غني از پلاكت به پوست سر بيمار تزريق شود، با استفاده از يك عامل فعالساز، فعال مي شود.

گام چهارم: تزريق

در آخرين مرحله، پلاسماي غني از پلاكت به نواحي از سر كه دچار ريزش هستند، تزريق مي شود.

بيشتر بخوانيد : دلايل ريزش مو

بيشتر بخوانيد : پي آر پي مو

مزاياي درمان با PRP

مزاياي اين درمان به شرح زير است:

❇ اين روش، درماني موثر براي ريزش مو، بدون نياز به جراحي است.

❇ در اين درمان هيچ ماده ي شيميايي مضري وجود ندارد.

❇ بيمار با پلاسماي غني از پلاكت خون خودش درمان مي شود.

❇ نتيجه بسيار نويدبخش است. در گذشته چندين مطالعه انجام شده است كه نشان مي دهد اين درمان منجر به كاهش چشمگير ريزش مو و افزايش تعداد متوسط فوليكول هاي مو در هر سانتيمتر مربع مي شود.

❇ زمان بهبود كمتر از يك ساعت است.

عوارض جانبي پي آر پي مو

تا به حال عارضه ي جانبي مهمي در مورد اين درمان گزارش نشده است. تنها چيزي كه ممكن است بيمار تجربه كند، درد خفيف هنگام تزريق است.

بسيار مهم است كه متخصص پوست در مورد سابقه ي پزشكي فاميلي و نوع پوست سر شما بررسي هايي انجام دهد تا هر نوع عارضه ي جانبي احتمالي را بتواند تشخيص دهد. به علاوه، درمان ريزش مو با PRP روشي است كه ماده ي مورد استفاده در آن از بدن خود شخص به دست آمده است و همين موضوع، باعث مي شود ريسك آلرژي به مواد و عوامل خارجي، كلاً حذف شود.

پي آر پي موميزان موفقيت پي آر پي مو

مطالعات دانشمندان و متخصصان در سراسر دنيا نشان داده است كه درمان ريزش مو با PRP يكي از موفقيت آميزترين درمان هاي بدون جراحي براي جبران مشكل ريزش مو است.

در اين درمان، در 4-3 ماه ابتدايي شاهد رشد مو خواهيد بود. طبق نظر بيماراني كه از اين درمان استفاده كرده اند، فرد بعد از درمان دچار هيچ عفونت و التهابي نمي شود. اين روش به علت سادگي، امنيت، و بازدهي، يك گزينه ي بسيار مهم در درمان ريزش مو است.

 

بهترين مركز كاشت مو در تهران

ارائه خدمات تخصصي پوست و مو در كلينيك آرين سيما به مديريت دكتر فاطمه يكه زارع

كاشت مو ، كاشت ابرو ، كاشت ريش و سبيل

براي مشاوره كاشت مو و اطلاع از هزينه تقريبي كاشت مو با ما تماس بگيريد.

تلفن : ۸۸۸۷۶۰۰۲ –۸۸۸۷۶۰۰۱ –


نتايج درمان ريزش مو با PRP

بر اساس منطقه ي تحت درمان و علت ريزش مو، مي توان پي آر پي مو را در 6-4 جلسه انجام داد كه ممكن است با فاصله ي دو هفته انجام شود.

عموماً رويش مجدد مو بعد از دو تا سه جلسه قابل مشاهده است. ميزان رشد موهاي بيمار افزايش پيدا مي كند و بين تزريق هاي اول تا چهارم، شاهد كاهش چشمگير ريزش مو خواهيد بود. با اين حال، خيلي مهم است كه بدانيد نتايج مورد انتظار يك بيمار از درمان با PRP، خيلي به دليل ريزش مو وابسته است.

سوالات پرتكرار در مورد درمان ريزش مو با PRP

❓ آيا روش پي آر پي مو دردناك است؟

پي آر پي مو روش خشني نيست. با اين حال شايد درد بسيار خفيفي هنگام استفاده از سوزن ظريف آن احساس كنيد. اما مي شود با نظر دكترتان از ژل بي حسي استفاده كرد.

❓ ريسك تزريق PRP چيست؟

هيچ ريسكي ندارد. اما بايد مطمئن شويد كه پيش دكتر باتجربه و حرفه اي در اين كار، رفته ايد. بايد نتايج و عكس هاي قبل و بعد از درمان بيماران را هم درخواست كنيد و ببينيد.

❓ جلسه ي درمان با PRP چقدر طول مي كشد؟

بر اساس سابقه ي پزشكي فاميلي و اين كه درمان PRP با روش ديگري تركيب شده يا نه، طول درمان از فردي به فرد ديگر متفاوت است. اما معمولاً يك جلسه ي پي آر پي مو در يك ساعت تا يك ساعت و نيم به اتمام مي رسد.

❓ به چند جلسه پي آر پي مو نياز دارم؟

تعداد جلسات مورد نياز شما بستگي به ناحيه ي تحت درمان دارد. اما معمولاً از چهار تا شش جلسه است و ممكن است كه پزشك، جلسات را با فاصله ي دو هفته اي ادامه دهد.

❓ چه كسي كانديداي ايده آل درمان ريزش مو با PRP است؟

فردي براي درمان ريزش مو با روش پي آر پي مو مناسب است كه ناحيه ي دچار طاسي در او كوچك باشد يا دچار كم پشتي دائمي مو شده است. پيش از درمان، بايد يك آزمايش خون انجام شود تا متخصص شما تعداد پلاكت هاي خون و نتيجه ي وجود عفونت خوني را بداند.

❓ چه زمان منتظر نتايج درمان ريزش مو با PRP باشم؟

نتايج درمان بعد از 3 ماه قابل مشاهده است. با اين حال، براي دستيابي به نتايج كامل، 12-6 ماه زمان نياز است.

❓ آيا بعد از درمان با PRP دوره ي بهبودي وجود دارد؟

خوشبختانه نياز به طي دوره اي براي بهبودي نيست، فقط به بيمار گفته مي شود كه به مدت 12 تا 24 ساعت از شستن سر خودداري كند.

درمان ريزش مو با پي آر پي شيوه اي است كه براي افراد در هر رده ي سني مناسب است. پيش از اين كه اقدام به استفاده از اين روش كنيد، مطمئن شويد كه كلينيك معتبر و حرفه اي را براي انجام اين كار انتخاب كرده ايد. در اين صورت، يك سر پر مو در انتظار شماست!

دكتر فاطمه يكه زارع متخصص كاشت مو , كاشت ابرو و كاشت ريش در كلينيك آرين سيما

ما را در اينستاگرام دنبال كنيد


برچسب: PRP موي سر، درمان ريزش مو با PRP، درمان ريزش مو با پي آر پي، پي آر پي، پي آر پي مو، ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۱۸:۴۹ توسط:joopress موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :