ليزر مو  جوپرس جوپرس .

جوپرس

ليزر موهاي زائد رها + نكات مهم ليزر مو

يكي از مشكلات و معضل هاي كه هميشه خانم و گاهي اوقات آقايان با آن درگير هستند رشد زياد از حد مو در برخي از نواحي هاي قسمت بدن است كه سبب مي شود فرد مجبور شود به صورت مرتب آنها را از بين ببرد.

موهاي زائد يا موهاي ناخواسته به صورت موضعي در بدن ايجاد مي گردند كه عموما غيرمعمولي مي باشند و به دليل رنگ تيره ي كه دارند سبب مي شود تا غير طبيعي بودن آنها بيشتر در معرض ديد باشد. بيشترين محلي كه اين موها رشد مي كنند در قسمت هاي لب فوقاني ، چانه ، نواحي دو سمت صورت، از محل ناف به سمت پايين و در فرورفتگي كمر ، به رنگ تيره و سياه مي باشند.

به صورت تقريبي همه ما دوست داريم كه موهاي زائدي كه در بدن ما هستند از بين بروند و از وجود آنها ناراضي هستيم و يا دوست داريم حداقل ميزان سرعت و ضخامت آنها را كم نماييم .

در اين حيطه محصولات زيادي ميباشند كه ادعا مي كنند مي توانند به صورت كامل موهاي زائد را حذف نمايند و اما در عمل نمي توانند براي شما موثر باشند. رفع موهاي زائد با ليزر يكي از روش هاي به روز است. ليزر موهاي زائد يكي از روش هاي به روز براي حذف موهاي زائد مي باشد.

 

روش هاي از بين بردن موهاي زائد

بايد بدانيد كه پيدا كردن روشي كه بتواند به صورت كامل موهاي شكم ، پا ، زير بغل يا گردن، گوش ، بازو و ناحيه تناسلي و كشاله ران هم كار راحتي نمي باشد و به صورت كلي براي حذف كردن موهاي زائد دو روش را داريم :

1)روش هاي دائمي

2)روش هاي موقتي

روش هاي موقتي روش هاي هستند كه بايد حذف موهاي زائد به صورت موقتي مي شوند از جمله موبر، موم ، اپيلاسيون و تيغ و … هستند .

ليزر موهاي زائد ، يكي از عمومي ترين و رايج ترين روش هاي است كه در ايالت متحده آمريكا انجام مي گردد و دومين جراحي پس از جراحي جوان سازي و رفع چين و چروك پوست است.

تا كنون ثابت شده كه براي از بين بردن موهاي زائدي كه در قسمت هاي گسترده پوشيده از مو هستند هيچ روشي بهتر از ليزر وجود نداشته است و هيچ روش ديگري مانند ليزر نمي تواند چندان موثر و با دوام باشد.

اگر بخواهيم اين روش را با موم انداختن يا واكس و شمع مقايسه كنيم بايد بدانيم كه الكتروليز موهاي زائد يا تيغ زدن لطيف تر و صاف تر مي باشد.

با اين شيوه ي ملايم مي توانيم موي همه ي بخش هاي بزرگ بدن را به شيوه ي با تاثير و همچنين با كم ترين ناراحتي و بي نيازي و استراحت و بدون اينكه نيازي باشد از منزل بيرون برويم ، از بين ببريم . يكي از رايج ترين عمل هاي زيبايي كه امروزه انجام مي شود حذف موهاي زائد صورت و بدن مي باشد.

از ديگر عواملي كه مي تواند بر نتيجه درمان ليزر حاصل شود مي توان به نژاد ، سن ، مقدار هورمون ها ، داروي مصرفي و قسمت مورد نظر بدن كه بر رنگ مو و ميزان زبري موثر باشد ، اشاره نمود.

انواع دستگاه ليزر موهاي زائد

براي برطرف كردن موهاي زائد وسايل مختلفي استفاده مي گردد ، در روش قطعي حذف موهاي زائد پرتو ليزر با انرژي كم براي ناتوان كردن و تخريب فوليكول‌هاي رشد فعال مو استفاده مي شود.

بسته به نوع پوست ، بزرگي مو و ضخامت و رنگ و محل ناحيه تحت درمان ليزر موهاي زائد ، زمان بندي جلسات درمان و يكي از وسايل تركيبي يا وسايل زير به كار گرفته مي شود:

• ليزر الكساندرايت
• ليزر روبي (ياقوت)
• ليزر Nd:YAG
• سيستم نور پالسي شديد
• ليزر دايود

رفع موهاي زائد با ليزر

براي اينكه در ليزر موهاي زائد هيچ آسيبي به شبكيه يا قرنيه وارد نشود از يك چشم بند محافظ چشم استفاده مي شود . موي محل مورد نظر اگر كه نيازي به اصلاح باشد بايد به گونه ي اصلاح گردد كه از بلندي آن روي پوست چند ميلي متر بيشتر نباشد. از ابزار سرد كننده يا ژل سرد بخصوصي در جهت حفاظت از لايه هاي خارجي استفاده مي گردد كه افزون بر اثر حفاظتي آن ، به علت سهولت نفوذ نور ليزر درون پوست مي توانند بر كاركرد روش حذف موهاي زائد با ليزر افزوده كند.

ليزر چه اثراتي بر روي موهاي زائد داشته است ؟

• كم شدن ميزان موها
• كم شدن سرعت رشد مو
• نازك تر شدن موها
• رنگ موها كم رنگ مي شود كه همه ي اين دلايل سبب مي شود كه محل درمان طبيعي تر جلوه دهد.

تعداد جلسات ليزر موهاي زائد

روش ليزر موهاي زائد به پروسه رشد پيازهاي مو در چرخه رشد آنها آسيب وارد مي نمايد . اما متاسفانه همه ي پيازهاي مو در مرحله رشد داراي زمان بندي يكساني نمي باشند ، افزون بر اينها ميزان جلسه ها بستگي به شرايط پوستي بيمار و درمان مورد نياز او داشته است .

ماندگاري و دوام ليزر موهاي زائد

از اين روش زماني استفاده مي شود كه قصد حذف دائم موها را داشته باشيم ، در صورتي كه براي بدست آوردن اين نتيجه بايد سه تا هشت جلسه صبر كرد تا مطمئن شويد كه همه ي فوليكول‌هاي رشد فعال مو كاملاً از بين رفته اند . براي درمان قطعي و پديد شدن نتيجه ي بهتر بايد تلاش كنيد كه بهترين مركز ليزر موهاي زائد صورت و بدن را انتخاب نماييد.

 

عوارض ليزر موهاي زائد

امروزه خوشبختانه عموما انجام ليزر موهاي زائد داراي هيچ عارضه ي جانبي نداشته و همه ي خطراتي كه ممكن است بيمار بعد از آن مبتلا شود ، به او اطلاع داده مي شود . اگر توصيه ها و دستورهاي را كه مختصص به بيمار مي دهد ، رعايت كند سبب مي شود كه خطرهاي كه احتمال بروز بعد از ليزر موهاي زائد صورت و بدن را دارند ، به حداقل برسند.

لينك هاي مهم :

 ميكرودرم ابريژن , تزريق ژل | ميكرودرم , قيمت تزريق ژل

مراقبت هاي قبل از ليزر موهاي زائد

از بين بردن موهاي زائد امروزه از مسائلي است كه افراد بسيار به آن توجه داشته اند و براي آن روش هاي مختلفي بكار گرفته شده است . امروزه ليزر از جمله روش هاي كه بسيار كاربرد داشته است و افراد زيادي از آن استقبال كرده است .
عمل ليزر به واسطه نوعي نور صورت مي گيرد كه در طول موج خاصي به پوست مي رسد . اما بسته به كدام بخش از پوست براي آن در نظر گرفته شده طول موج نوري متفاوت مي باشد.

بايد دقت داشته باشيد كه پيش از عمل ليزر موهاي زائد و بعد از آن فرد مي تواند نكاتي را رعايت كند كه نتايج بهتري از اين موضوع حاصل شود . در ادامه برخي از شرايط بيان شده است:

مهمترين مراقبت هاي قبل از ليزر موهاي زائد

1) اگر فرد پيش از آن كه ليزر را انجام دهد برنزه كرده باشد بايد صبرنمايد تا آثارليزر به صورت كامل از بين بروند . چون در صورتي كه پيش تر شخص برنزه كرده باشد و فاصله زيادي از آن نگذشته باشد ، هنوز بر روي پوست آثار آن باقي مانده است و انجام دادن ليزر سبب مي شود كه سوختگي يا تاول بر روي پوست انجام شود . به همين علت ايده آل تر اين است كه شخصي كه قصد دارد ليزر را انجام دهد در مدت 4تا 6 هفته به صورت مستقيم در معرض آفتاب قرار نگيرد.

2) پيش از انجام ليزر بهترين زمان براي تراشيدن مو 2 يا 3 روز قبل است .

3) در صورتي كه فرد داراي سابقه تبخال باشد پيش از آنكه ليزر را انجام دهد بايد از اقداماتي پيشگيرانه در يك روز يا دو روز پيش استفاده نمايد.

4) بايد دقت شود پيش از آنكه ليزر انجام شود موهاي زائد را با بند و موچين و اپيلاسيون بر نداشته و براي انجام اين كار از تراشيدن با تيغ استفاده شود .

مراقبت هاي بعد از ليزر موهاي زائد

1)بايد بعد از انجام ليزر تا حدود يك ساعت از انجام دادن تمرين هاي بدني سنگين خودداري كرد.

2)بعد از انجام ليزر ممكن است پوست حساس شود توصيه مي شود كه تا 3 هفته از اپيلاسيون يا بند انداختم استفاده نشود.

3)شخصي كه عمل ليزر را انجام داده است تا 1 و نيم ماه نبايد در برابر معرض مستقيم نور خورشيد قرار بگيرد و بايد از آفتاب دوري نمايد.

4)براي پيشگيري كردن از آسيب هاي پوستي بهتر است شخص از ضد آفتاب SPF 15 استفاده نمايد .

5) بخش هاي كه ليزر شده نبايد دستكاري يا سايده شوند.

6)فردي كه ليزر را انجام داده است مي تواند براي آب رساني به پوست خود از يك كرم مرطوب كننده استفاده نمايد.

7)هيچ وقت نبايد پس از انجام ليزر از كرم هاي كه داراي مواد شيميايي هستند يا قوي مي باشند مانند بنزوئيل استفاده كرد .

پس از اينكه عمل ليزر موهاي زائد انجام شود اگر فرد به توصيه هاي گفته شده عمل كند و طول موجي نوري كه ساطع شده در حد ايده آل باشد ، هيچ ضرري و خطري براي شخص نخواهد داشت .

ليزر موهاي زائد و شيردهي

خانم هاي باردار و شيرده داراي شرايط ويژه ي هستند ، در دوران بارداري اين افراد با تغييرهاي هورموني بدن روبرو مي باشند كه بايد از انجام ليزر جلوگيري كنند . در زمان شيردهي و بارداري بروز هايپرپيگمنتاسيون افزايش پيدا مي كند ، هنگامي كه عمل ليزر در دوران شيردهي صورت بگيرد موجب مي شود در ملانين ها تغييراتي شكل بگيرد پس توصيه مي شود از انجام اين كار خوداري گردد . در دوران بارداري نيز به بانوان توصيه ميشود كه ليزر را انجام ندهند.

تاثيرگذاري ليزر موهاي زائد به چه صورتي است؟

براي از بين بردن موهاي زائد به صورت كامل از سه روش استفاده مي شود كه عبارت اند از:

الكتروليز ؛ ليزر ؛ دارو

اگر ليزر صورت بگيرد سبب مي شود كه موهاي زائد نازك تر شوند و همچنين ميزان آنها كم شود ، اگر مي خواهيد موها به صورت كامل از بين بروند نياز است كه ليزرموهاي زائد صورت گيرد و شخص هر 4 تا6 جلسه ليزر درماني را بايد انجام بدهد.

ليزر موهاي زائد به عنوان يك روش درماني قطعي مي باشد البته اين كار به شرط اين است كه بيمار داراي مشكلات هورموني نباشد، در صورتي كه شخص اين مشكلات را نداشته باشد مي توان به سرعت سبب حذف موهاي زائد شد و براي هميشه اين موها از بين بروند.

طبق توصيه و پيشنهاد متخصصان كلينيك هاي زيبايي بهتر است بيمار به تعداد جلسات پزشك خود دقت كند و حتما آنها را دنبال نمايد تا به صورت قطعي با موهاي زائد خداحافظي نمايد.

آيا ليزر موهاي زائد درد دارد؟

بايد توجه داشته باشيم كه اصلا هيچ دردي نخواهد داشت ، در صورتي كه شخص حساس مي باشد پيشنهاد مي شود كه از پماد هاي بي حسي براي اين كار استفاده گردد.

چه زماني پس از ليزر موهاي زائد شخص مي تواند آفتاب بگيرد؟

طبق توصيه متخصصان و پزشكان ، شخص بعد از اينكه عمل ليزر را انجام داد بايد به مدت 3 ماه از آفتاب گرفتن جلوگيري نمايد.

انجام عمل ليزر براي چه افرادي ضرر دارد؟

1)بانوان شيرده و باردار بهتر است از ليزر موهاي زائد خوداري نمايند

2) افرادي كه داراي بيماري هاي عصبي هستند نبايد ليزر را انجام بدهند.

3) اگر شخص در بدن خود ، در ناحيه كه قصد دارد عمل ليزر انجام شود داراي زخم يا عفونت است بايداز ليزر خودداري نمايد.

آيا ليزر موهاي زائد مي تواند براي باروري و غدد لنفاوي تاثيري داشته باشد؟

در پاسخ اين سوال بايد بگوييم كه خير . اگر انجام عمل ليزر بر روي ناحيه بيكيني و زير بغل صورت بگيرد هيچ گونه ي تاثيري بر روي تخمدان يا بافت سينه ها نداشته و همچنين هيچ تاثير از ليزر موهاي زائد بر روي غدد لنفاوي مشاهده نشده است و شخص مي تواند با خيال راحت به انجام عمل ليزر بپردازد.

آيا ليزر موهاي زائد سبب ايجاد سوختگي مي گردد؟

در زمان ليزر سوختگي ايجاد نمي گردد البته اين شرايط در هنگامي است كه كار در محيطي پاكيزه و به دست متخصص صورت بگيرد ، اگر ليزر به وسيله ي شخصي مختصص صورت نگيرد ممكن است سوختگي رخ دهد . پيشنهاد ما اين است كه حتما پيش از آنكه ليزر را انجام دهيد به كلينيك هاي درماني معتبر مراجعه نماييد.

اقدامات بعد از ليزر موهاي زائد

در بين جلسه هاي ليزر توصيه مي شود كه شخص از كندن موها و بند انداختن جلوگيري كند ، همواره به شخص توصيه مي شود كه از 14 روز پيش اين كارهاي را انجام ندهد و در زمان ليزر فقط براي حذف موهاي زائد از تيغ استفاده نمايد.

ممنوعيت انجام ليزر موهاي زائد براي چه افرادي مي باشد؟

عموما براي بيشتر افراد از ليزر موهاي زايد استفاده مي شود ، در صورتي كه تعدادي از افراد نمي توانند از ليزر موهاي زائد استفاده كنند در ادامه به برخي از اين موارد اشاره كرده ايم :

1)براي افرادي كه داراي پوست هاي تيره كه روشن و كركي هستند ، ليزر داراي تاثيرات بسيار پاييني مي باشد.

2) افرادي كه حمام آفتاب گرفته يا برنزه كرده و سولاريوم هستند پيشنهاد مي شود بعد از 3 ماه از گذشت آن به انجام ليزر موهاي زائد بپردازند ، به دليل اينكه براي اين اشخاص تاثيرات آن را تا بعد از 3 ماه مشاهده مي نمايند

3) افرادي كه تبخال فعال دارند بهتر است ليزر را انجام ندهند.

آيا وجود زخم مانع از انجام ليزر مو زائد است ؟

زخم عفوني: اگر شخصي كه ليزر را انجام دهد در قسمت مورد نظر داري زخم عفوني باشد توصيه مي شود حتما بعد از درمان زخم به انجام ليزر ادامه دهد ، براي اين گونه افراد توصيه مي شود از ليزر خوداري نمايند.

بانواني كه شيرده و باردار هستند نبايد در اين دوران از ليزر استفاده كنند.

افرادي كه مصرف آكوتان دارند پيشنهاد مي شوند بعد از قطع مصرف به ليزر بپردازند ، زيرا آكوتان سبب مي شود كه تاثيرات ليزر كم گردد از طرفي ديگر آكوتان موجب مي شود كه پوست حساس شود و بعد از آن نازك گردد به همين دليل با انجام ليزر اين امكان وجود دارد كه در پوست اسكار و لك به وجود آيد.

پسوريازيس

تعدادي از افرادي كه بيماري هاي پوستي دارند مانند ويتيليگو ، پسوريازيس سبب مي شود كه در هنگام ليزر اين بيماري موجب ايجاد سوختگي و زخم شوند. به اين گونه افراد پيشنهاد مي شود كه ليزر موهاي زائد را انجام ندهند.

در افرادي كه سابقه كلوئيد داشته ، انجام عمل ليزر موهاي زائد اين امكان را دارد كه دچار سوختگي يا زخم گردند ؛ علاوه بر آن ليزر موهاي زائد در چنين اشخاصي امكان به وجود اوردن گوشت اضافه را نيز پديد مي آورد .

آگزما يا آكنه

شخصي كه داراي بيماري هاي عفوني اگزما يا آكنه است ، با انجام عمل ليزر موهاي زائد اين بيماري ها (آكنه و اگزما) فعال تر شوند و در نهايت سبب شود تا در بدن انتشار عفونت رخ دهد .

ماينوكسيديل

افرادي كه ماينوكسيديل مصرف مي كنند اگر ليزر را انجام بدهند سبب مي شود كه پر مو شوند به دليل اينكه اين دارو در زمان ليزر درماني مي توانيد تاثيري برعكس داشته باشد و نه فقط موجب كم شدن موهاي زائد نمي گردد بلكه موجب مي شود اين موها بيشتر شوند.

افرادي كه از تركيب هاي طلا استفاده مي نمايند به آنها پيشنهاد مي شود ليزر درماني را انجام ندهند و يا تا پايان مصرف ، عمل ليزر را به تعويق بياندازند.

لوپوس

افرادي كه داراي بيماري لوپوس هستند ، پوستشان حساس به نور مي باشد به دين ترتيب به آنها پيشنهاد مي شود كه هيچ گاه ليزر موهاي زائد را انجام ندهند.

براي كساني كه داراي موهاي زائد زيادي هستند آيا ليزر موهاي زائد توصيه مي شود؟

در پاسخ به اين سوال بايد اين گونه جواب داد كه خير . ليزر به تنهايي نمي تواند سبب شود تا موهاي زائد به صورت كامل از بين بروند. تنها در برخي از بيماران علت پر مو بودن بيماران مشكلاتي هورموني مي باشد ، پس اين افراد بايد در ابتدا اين مشكلات هورموني خود را برطرف نمايند و يا اگر كيست زنانه ي در آنها وجود دارد آن را برطرف نمايند.

بعد از آن با ليزر مي تواند تارهاي مويي مزاحم را برطرف نمايند . البته نبايد فراموش كرد كه پر مويي آزاردهنده نيز مي توانند تخمدان پلي كيستيك باشند.

در صورتي كه مشكل پر مويي ، هورمون ها نباشند آيا مي توان براي هميشه ليزر موهاي زائد را از بين برد؟

بله – اگر مشكلات هورموني و كيستي در جريان نباشد مي تواند از ليزر كمك گرفت و اين مشكلات را به راحتي از بين برد . در درمان ليزر موهاي زائد هر چقد پوست روشن تر باشد و موها تيره تر باشد سبب مي شود كه تارهاي مويي زيادتري رفع گردد.

چه ارتباطي ميان رنگ پوست و اثربخشي ليزر موهاي زائد وجود دارد؟

افرادي كه رنگ پوست تيره دارند ، با انجام ليزر دير به نتيجه مي رسند به معني ديگر در صورتي كه در وضعيت عادي تعداد جلسه ها درماني 6 جلسه باشد ، افرادي كه پوست تيره داشته اند بايد 8تا9 جلسه به كيلينك هاي زيبايي مراجعه نمايند. پيشنهاد مي شود كساني كه سولاريوم يا آفتاب گرفته اند ، تا هنگامي رنگ پوستشان به بهبودي كافي نرسيده از درمان ليزر درماني استفاده نكنند.

ليزر موهاي زائد به چه افرادي پيشنهاد نمي شود؟ افرادي كه بيماري هاي خاصي مانند لوتوس داشته اند، با انجام چنين ليزرهاي در واقع بر شدت بيماري خود افزوده اند . در اصل درصورتي كه دچار بيماري خاصي هستيد بايد پيش از آنكه كاري انجام دهيد با يك پزشك متخصص مشورت كنيد . كساني كه داراي باتري قلبي هستند بايد حتما با پزشك خود در اين باره مشورت هاي لازم را انجام دهند.

تعداد جلسات مورد نياز براي ليزر موهاي زائد

براي ليزر موهاي زائد در كلينيك ليزر رها تعداد جلسه هاي نياز مي باشد.

براي هر شخص تعداد جلسه هاي كه نياز است به نژاد ، ضخامت و خيلي عوامل ديگر مرتبط مي باشد در صورتي كه اين ميزان تقريبي مي شود كه براي هر ناحيه از بدن به چه جلساتي نياز است:

ليزر موهاي زائد صورت

معمولا براي اينكه به صورت كامل موهاي زائد صورت را از بين برد به 4 جلسه نياز است در برخي از شرايط افراد بايد براي حذف اين موها 8 جلسه را به كار بگيرند.

ليزر موهاي زائد بدن

برخي از قسمت هاي بدن مانند دست و پا ،تنه، زيربغل، كشاله ران هستند كه با انجام ليزر صورت مي گيرند ، در اين نواحي مي توان از ليزر كمك گرفت كه بسيار هم موفق مي باشد چون در قسمت هاي حساسي مثل زيربغل كه افراد با روش قديمي از بين مي برند به غدد لنفاوي آسيب جدي وارد مي شد در صورتي كه هيچ آسيبي با ليزر موهاي زائد به غددلنفاوي وارد نمي شد بلكه فقط به راحتي موهاي زائد اين قسمت از بين مي روند.

براي نواحي گفته شده به 4جلسه نياز مي باشد در صورتي كه اين موضوع مي تواند براي افراد  5 تا 6  جلسه باشد. عموما در كلينيك زيبايي ما افراد از ليزر موهاي زائد 4 الي 6 مي باشد. خوشبختانه امروز در حيطه ليزر موهاي زائد هم تكنولوژي پيشرفت كرده و هم دستگاهه جديدتر شده اند كه مي توان در نواحي ژنيتال از آن نيز استفاده كرد.

آيا ليزر موهاي بدن عارضه اي دارد ؟

البته باورها و نگراني هاي وجود دارد كه كاملا در مورد اين موضوع اشتباه هستند كه ليزر موهاي زائد ژنيتال اين امكان را دارد كه عوارضي را در پيش داشته باشد ، متخصصان و پزشكان اعلام مي كنند كه هيچ گونه عوارضي در موهاي زائد ژنيتال وجود ندارد و شخص به راحتي مي تواند اين كار را انجام بدهد. در كلينيك ليزر رها افرادي حضور دارند كه بسيار آموزش ديده و باتجربه هستند و مي توانند اين كار را به درستي انجام بدهند.

يكي از روش هاي كه درد سرهاي كمتري دارد و بي عارضه محسوب مي شود ليزر موهاي زائد است كه در طول حداكثر زمان 20 دقيقه قادر است اين كار را انجام بدهد. هيچ گونه زخمي با انجام ليزر بر روي پوست شخص ايجاد نمي شود بلكه فقط امكان دارد كه اين ناحيه ليزر شده كمي قرمز شود كه جايي هيچ گونه نگراني نمي باشد و در زمان خيلي كوتاهي از بين خواهد رفت .

ليزر موهاي زائد هيچ لك و اسكاري نيز به جايي نمي گذارد . تنها چيزي كه بايد دقت كنيد اين است كه در نزد پزشكي متخصص و مجرب اين كار صورت بگيرد و ميزان تعيين انرژي ليزر در طول ليزر درماني بسيار مهم و ضروري است.

تاثير كلفتي و تيرگي موها در ليزر مو چقدر است ؟

با توجه به آنچه تا كنون بيان شد ، هر چقد ميزان كلفتي و تيرگي مو بيشتر باشد ليزر موفق تر است و برعكس اين موضوع نيز وجود دارد يعني اگر موها بور يا كم رنگ باشند تاثير پايين تري روي مو داشته است كه مي تواند چيزي حدود   30 تا 40  درصد سبب حذف موها شوند در صورتي كه ليزرهاي نيز وجود دارند كه مي توانند حدود70تا80درصد بر روي اين موها تاثير پذير باشند.

در رابطه با ليزر موهاي زائد اين نكته نيز وجود دارد كه تعداد جلسه ها به محل موهاي زائد نيز بستگي دارد مثلا در صورت عموما موهاي كه در چانه وجود دارند به نسبت ديگر نقاط صورت به درمان با ليزري قوي تر نياز دارندوبه جلسه هاي زيادتري براي درمان نياز داشته ايم. البته اين اشتباه ديگري در مورد ليزر موهاي زائد وجود دارد كه مي تواند در موها سبب سفيدي شود ، اما بايد بدانيد كه اشتباه است و هيچ تاثيري بر سفيدي ندارد و پايه علمي نداشته است .

در نهايت بايد بدانيد كه در پايان جلسه هاي ليزر شما 80 تا100 درصد با نتيجه عالي پيش رفته ايد و به صورت كامل موها از بين خواهند رفت .

ليزر موهاي زائد داراي دستگاههاي متفاوتي مي باشد كه در هر كلينيك از يك يا چند دستگاه استفاده مي كنند البته پزشك با توجه به سن ، جسنيت ، ضخامت مو و …. از آنها براي حذف موهاي زائد استفاده مي كند.

انتخاب عمل ليزر موهاي زائد چگونه است؟

اين روش بدون درد است و بسيار تاثير گذار مي باشد، با استفاده از اين روش مي توانيم براي هميشه از شر موهاي زائد خلاص شويم . ليزر موهاي زائد هيچ زخم يا اسكاري بروي پوست باقي نمي گذارد و به نسبت ديگر روش ها به زمان كمتري نياز دارد. با استفاده از ليزر مي توان موهاي زائد قسمت هاي حساس را از بين برد مانند كمر، ناحيه تناسلي و …..
افرادي كه به كلينيك ليزر رها مراجعه مي كنند در ابتدا خواستار از بين بردن موهاي زائد ناحيه تناسلي ، صورت ، زير بغل و … مي باشند اين در حالي است كه آقايان مي خواهند ليزر موهاي زائد كمر ، صورت و سينه و پاها را انجام بدهند.خوشبختامه امروزه دستگاه هاي زيادي وجود دارد كه مي تواند در نواحي متفاوت ليزر موهاي زائد را انجام بدهد.

ليزر موهاي زائد كل بدن

هميشه براي مشتريان اين سوال مطرح است كه ليزر تمام بدن چه شرايطي دارد كه اغلب اين افراد خانم هستند زيرا مي دانند كه اين موضوع سبب افزايش جذابيت و زيبايي آنها خواهد شد.

هزينه ليزر موهاي زائد

نمي توان به صورت دقيق به قيمت ليزر موهاي زائد اشاره كرد زيرا به زمان و جسات ها و ناحيه مورد نظر و … بستگي دارد، و نوع دستگاه نيز بسيار تاثير پذير در قيمت مي باشد. مسئله ديگري كه بسيار مهم است خود شخص است كه داراي چه نوع پوست و موي مي باشد . طبيعي است كه اشخاصي كه داراي پوستي هستند كه زودتر به نتيجه مي رسند از هزينه ي و زمان كمتري برخوردارند.مثلا افرادي كه پوست سبزه يا گندمگون يا افرادي كه موهاي ظريف و باريكي دارندبه تعداد جلسات زيادتري نيازمند هستند. در شرايط عادي براي رفع موهاي زائد بين 6 تا8 جلسه نياز مي باشد.

ليزر موهاي زائد چگونه انجام مي گيرد؟

براي انجام ليزر مو براي هر قسمت بدن ، درجه بندي ويژه ي صورت مي گيرد زيرا كه پوست در برخي از شرايط ظريف و حساس تر مي باشد و در برخي از نواحي ديگر ضخيم تر و باقوام تر است به همين ترتيب براي ليزر كلي بدن نياز است تا دقت بيشتري صورت بگيرد كه مبدا موجب سوزش يا درد شود.

نكته ي ديگري كه در رابطه با هزينه ليزر كل بدن مد نظر است اين است كه در افراد لاغر يا چاق به علت وسعت پوست هزينه هاي كه وجود دارد متغيير مي باشد. لازم است كه بعد از تمام شدن دوره هاي درماني فرد براي جلوگيري از رويش مجدد مو هر 12 ماه يكبار به كلينيك مراجعه نمايد و اقدام به تمديد ليزر كل بدن در يك جلسه كند.

بيمار پس از اينكه ليزر را انجام داد چه حسي دارد؟ انجام عمل ليزر با توجه به اينكه به زمان كمي نياز دارد بسيار راحت و ساده است . عموما اشخاص بعد از اينكه اينكار را انجام مي دهند حسي مانند يك بند انداختن دارند زيرا در طول زمان ليزر دردي را احساس نمي كنند. در كلينيك هاي زيبايي براي اشخاصي كه پوستي حساس دارند از ژل هاي بي حسي استفاده مي شود .

افرادي كه به كلينيك ليزر رها مراجعه كرده اند بعد از انجام ليزر پوستي حساس دارند چون در كم ترين زمان ممكن و بدون درد مي توانند از شر موهاي زائد خلاص شوند.

انجام ليزر موهاي زائد و بازگشت فوري به محل كار

شخص پس از اينكه ليزر موهاي زائد را انجام داد به سرعت مي تواند فعاليت هاي روزانه خود را انجام دهد و به زندگي عادي خود برگردد .ممكن است بعد از آن محل ليزر كمي قرمز شود كه هيچ جاي نگراني نيست و بعد از مدت كوتاهي از بين خواهد رفت .افراد دقت داشته باشند كه در معرض نور خورشيد به مدت 24 ساعت قرار نگيرند.

فراموش نكنيد كه قرمزي پوست در اصل بيانگر واكنش پوست به نسبت ليزر مي باشد.پس از اينكه ليزر صورت گرفت شخص مي تواند از كرم هاي ويژه ي به دستور پزشك استفاده كند. در كلينيك ليزر رها به بيماران تصوريه مي شود كه از كرم هاي كه اسيدگليكوليك يا رتينوئيدها دارند استفاده نشود همچنين از مصرف لوازم آرايشي تا 24 ساعت جلوگيري شود.

ليزر بيكيني

تا كنون هيچ خاصيت براي موهاي ناحيه تناسلي مشخص نشده و فقط سبب مي شود كه ظاهري نامطلوب و به عبارتي زشت پيدا كند . اگر موهاي ناحيه تناسلي رشد كند و هيچ برنامه معيني براي حذفشان وجود نداشته باشد ممكن است خطر آفرين باشد و يكي از خطرهاي رايج شپش ناحيه تناسلي مي باشد.

اگر در اين قسمت ها از ژيلت يا تيغ استفاده شود تارهاي موي كه در آن قسمت وجود دارد ضخيم تر مي گردد و ريشه ها را تيره تر و كلفت تر مي كندبه گونه ي كه رنگ تيره ي موها بر روي پوست ديده مي شود . افزون بر اين موارد خارج نمودن مو ها و اپيلاسيون در چنين مواردي بسيار درد ناك است و ممكن است بعدها سبب شود كه عارضه به دنبال داشته باشد مانند رشد زير مويي پوست كه پوست را ناهمواره مي سازد و سبب ايجاد لكه هاي تيره و ايجاد اثر مي شود.به همين علت توصيه مي شود كه از ليزر رفع موهاي زائد براي اين قسمت استفاده شود .

با توجه به تحقيق هاي صورت گرفته و مطالعات متخصصان ، استفاده نمودن از ليزر موهاي زائد هيچ تاثير سوئي بر فيزيك مردان يا زنان نداردو كم ترين عارضه را اين روش به دنبال مي آورد.يكي ازپر طرفدار ترين روش هاي است كه در كشور ايران وجود دارد.

 

 

ليزر موهاي زائد پا

اگر دوست داريد براي هميشه از شر موهاي زائد در قسمت هاي متفاوت بدن مانند زانو ، ران و پا استفاده كنيد پيشنهاد مي شود ليزر موهاي پا را انجام بدهيد. در كلينيك زيبايي پزشكان از جديدترين دستگاه ها براي ارائه نمودن خدمات به بيماران استفاده مي كنند كه بتواند بهترين نتيجه را براي افراد داشته باشد و در زمان يك جلسه قسمت وسيعي از آن تحت درمان قرار بگيرد. در كلينيك ليزر رها ، دستگاه هاي ليزري كه وجود دارد براي همه نوع پوست و تارهاي مويي مناسب مي باشد و همچنين براي بهره برداري هاي پوستي قابل تنظيم مي باشد .

اگر موهاي پاي شما ضخيم است مي توانيد بين 6 تا8 جلسه با مشاوره از پزشك و پيروي از دستورات او در اين خصوص اقدام نمايد . براي همه ي نوع پوست ها از جمله تيره ، روشن ، موهاي ضخيم و نازك استفاده از اين روش بسيار ايده آل و مفيد ميباشد . در خصوص ليز ر موهاي زائد بايد 3هفته پيش تر از آنكه اين كار را انجام دهيد موها را شيو نماييد و به هيچ عنوان آن ها را از ريشه نكنيد. در طول درمان نياز مي باشد كه از ژيلت يا تيغ براي اينكار استفاده كنيد و اصلا موها ريشه كن نكنيد.

هزينه ليزر موهاي زائد پا چقدر است؟

ليزر موهاي پا بسته به اينكه فرد مورد نظر چاق است يا لاغر و با ميزان وسعت موها و نواحي مو هزينه هاي ليزر متغير مي باشد.علاوه بر آن نبايد فراموش كردكه با توجه به نوع دستگاههي كه استفاده مي شود ميتواند بر روي قيمت تاثيرگذار باشد بنابر اين تا پيش از آن نمي توان هيچ گونه نظري بر روي قيمت و هزينه ها داشت.

بعد از اينكه دوره درمان تمام شد لازم است فرد هر 12 ماه يكبار براي تمديد درمان ليزر موهاي زائد به كلينيك مراجعه نمايد البته اين تمديد تا 2 تا3 سال ضروري است و اگر اين گونه نباشد ممكن است موهاي زائد دوباره رشد كنند.

مشكلات مربوط به ليزر موهاي زائد

موهاي زائدي كه در ناحيه تناسلي وجود دارد مي تواند بر روابط جنسي اثري منفي داشته باشد و در برخي از افراد اين موها حساسيت و خارش را به وجود مي آورند و به ممكن است موها سبب ايجاد قارچ، عفونت پوستي، خارش، عفونت انگلي شوند و حشرات ريز را افزايش بدهند بنابر اين در اثر تيغ كه فرد دچار خونريزي و سوزش مي شود.

در نتيجه در صورت استفاده از ليزر موهاي زائد هم مي توان به حذف موهاي زائد كمك كرد و هم پوست ناحيه تناسلي روشن تر مي شود. اين تكنيك هيچ گونه درد يا سوزشي ندارد اما ممكن است از اشعه ليزر موهاي زائد كمي احساس سوزش نماييد كه اين موضوع نيز كاملا طبيعي مي باشد اما در كلينيك ليزر رها از دستگاه هاي پيشرفته و خنك كننده استفاده مي شود كه مي توانند حرارت پوستي را تا لايه هاي عمقي كم كند تا بيمار هيچ گونه سوزشي را تجربه نكند .

عموما بعد از 4 جلسه كه از ليزر موهاي زائد سپري شد حدود 85 درصد تارهاي مويي كم مي شود و بقيه آنها ضعيف مي گردند به علت حساسيتي كه در ناحيه تناسلي وجود دارد ، بايد درجه بندي اشعه ليزر خيلي دقيق و اصولي انجام شود تا هيچ آسيبي به پوست وارد نشود.

مزيت هاي ليزر مو در كلينيك ليزر رها

  • برخورداري از تخفيفات ليزر موهاي زائد ويژه مناسبت هاي متفاوت
  • برخورداري از محيطي آرام و با رعايت اصول كاملا بهداشتي
  • انجام تمامي خدمات با كادري مجرب و با بهترين دستگاهها با تاييده از سوي سازمان جهاني
  • برخورداري از دستگاههاي مختلف كه متناسب با هر گونه تيپ پوستي ايراني است و كم ترين عارضه ي را داشته است.

هزينه ليزر موهاي زائد در كلينيك ليزر رها

هزينه ليزر موهاي زائد به توجه به هر شخص و نيازهاي او معين مي شود . در كلينيك ليزر رها رضايت مشتري در درجه اول قرار دارد و با توجه به نوع پوستي شخص و جنس مو ميزان جلساني كه نياز ميباشد هزينه آنها معين مي شود. لازم است بدانيد كه در برخي از شرايط و مناسب ها توسط كلينيك ليزر رها به مشتريان عزيز تخفيف داده مي شود .

يكي ديگر از نكاتي كه بسيار در ليزر موهاي زائد با تاثير است نوع دستگاهي است كه در ليزر موهاي زائد استفاده مي شود . خيلي از كلينيك ها هستند كه از دستگاههاي بي كيفيت و نسل قديم استفاده مي كنند كه سبب مي شود تعدادجلسات بيشتر شود و شخص به علت قيمت كم تر به آن مراجعه مي نمايد اما بايد بدانيد كه در اين شرايط نه تنها صرفه جويي صورت نگرفته بلكه به دليل بالا رفتن تعداد جلسات بيشتر هزينه فرد نيز بالاتر مي رود .

فراموش نكنيد كه در كلينيك ليزر رها از دستگاههاي استفاده مي شود كه بسيار بروز مي باشند و اين دستگاه ها در دنيا مطرح مي باشند و با كم ترين زمان و جلسه ممكن با توجه به جنس موي آنها و تيپ پوستي كه دارند مي توانند تاثير پذير باشند و در نهايت سبب جلب رضايت مشتري خواهند شد.


برچسب: فاصله بين جلسات ليزر موهاي زائد،قيمت ليزر موهاي زائد،ليزر مو،ليزر مو رها،ليزر موهاي زائد،ليزر موهاي زائد بدن،ليزر موهاي زائد بيكيني،ليزر موهاي زائد زير بغل،ليزر موهاي زائد ناحيه تناسلي،،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۰۱:۱۸ توسط:joopress موضوع:

ليزر موهاي زائد دكتر هنرور

نكاتي در خصوص ليزر مو در كلينيك دكتر هنرور

كلينيك زيبايي دكتر هنرور جزو يكي از بهترين كلينيك هاي زيبايي در تهران مي باشد. ليزر مو جزو خدمات اصلي اين مركز مي باشد. دوستان عزيزى كه قصد انجام ليزر موهاي زائد در كلينيك ما را دارند لطفا به نكات زير توجه داشته باشند:

ليزر موهاي زائد در كلينيك دكتر هنرور در اكثر مواقع با استفاده از دستگاه ليزر  ” دستگاه ليزر دايود الكس سوپرانو ” انجام مي شود. هر چند كه كلينيك مجهز به دستگاه هاي ديگري از جمله دستگاه ليزر سوپر ايلايت SHR نيز مي باشد. مشخصات دستگاه ، اثرگذاري و نتيجه ليزر مو توسط دستگاه دايود ليزر الكس سوپرانو به شرح زير است.

دايود ليزر الكس سوپرانو

١- دستگاه دايود ليزر الكس سوپرانو با ليزر بار قوى آلمانى ساخت شركت معروف GenOptik مي باشد. اين دستگاه داراي كولينگ قوى با استفاده از سيستم tec+sopphire است.

٢- دايود ليزر الكس سوپرانو به عنوان تكنولوژي برتر روز دنياست. اين دستگاه براي اولين در ايران توسط كلينيك دكتر هنرور استفاده شده است.

٣- هنگام استفاده از اين دستگاه ليزر، بيمار هيچ دردي احساس نخواهد كرد. همچنين به هيچ وجه امكان سوختگي در اين دستگاه وجود ندارد.

٤- ليزر موهاي زائد كل بدن با استفاده از دستگاه دايود ليزر الكس سوپرانو تنها ۴۰ دقيقه زمان بر است. در حالي كه اين زمان براي دستگاه الكساندرايت ۲ ساعت است.

٥- اثر بخشي دستگاه ليزر دايود الكس ۸۸% مي باشد. همچنين اثر بخشي اين دستگاه هاي براي پوست هاي تيره ۵ درصد بيشتر از ساير دستگاه هاي موجود در بازار ايران است.

 

ليزر موهاي زائد
مشاوره حضوري در كلينيك زيبايي دكتر هنرور رايگان است. در صورت نياز به مشاوره در خصوص ليزر مو و ديگر خدمات مي توانيد با ما هماهنگ شويد.

دستگاه ليزر سوپر ايلايت SHR

١- دستگاه ليزر ديگري كه در كلينيك استفاده مي كنيم، سوپر ايلايت SHR مي باشد. با دستگاه ليزر SHR معمولا در عرض ۶-۸ جلسه به طور معمول ۸۰% موها از بين ميروند. و باقيمانده موها نيز به شكلي نازك و پراكنده تبديل مي شوند. كه پس از آن براي حذف دائمي موها بايستي در سال اول هر سه تا شش ماه يك جلسه و بعد از آن ساليانه يك تا دو جلسه ليزر را تكرار نماييد. البته بسته به بدنهاى مختلف ممكن هست تعداد جلسات ليزر كمتر يا بيشتر شود. به عنوان مثال در اختلالات هورمونى معمولا تعداد جلسات بيشتر است و گاهى به موازات ليزر موها ، دارو مصرف شود و …

٢- دستگاه مورد استفاده در كلينيك كاملا بدون درد مي باشد و استفاده از كرم هاى بى حسى لازم نيست. تنها در ليزر ناحيه بيكيني كمى درد در ناحيه بيكينى حس مي شود كه با استفاده از يخ ميزان درد تقريبا به صفر مي رسد.

با خيالي راحت به ما مراجعه نماييد و نگران دردهاي رايج نباشيد ، با دستگاه سوپراسلايت هيچ دردي را تجربه نخواهيد كرد.
ليست قيمت ليزر مو را در بالا ببينيد.

٣- سرعت شات دستگاه ليزر مورد استفاده در كلينيك ما بالا مي باشد در نتيجه كار بسيار سريع و راحت انجام ميشه به طوريكه ليزر كل بدن در كمتر از ٤٠دقيقه قابل انجام است .

٤- سعى ما در مركز زيبايي و ليزر مو دكتر هنرور بر اين مي باشد كه بهترين خدمات با حداقل قيمت را به شما عزيزان گرامي ارائه دهيم. قيمت هاي پايين ما در راستاي جذب مشتريان وفادار و ثابت مي باشد. شما مي توانيد آن را تجربه كنيد.

٥- يك نكته مهم : هرچند تفاوتهايي بين دستگاههاى مختلف ليزر وجود داشته و اين دستگاه ها نسبت به هم مزايا و معايبى دارند ولي در نهايت نتيجه كار در همه آنها تقريبا يكسان مي باشد.

ما اكيدا توصيه مي كنيم كه اگر در استفاده از يك دستگاه خاص اصرار داريد و يا قبلا از يك دستگاه جواب خوب گرفتيد دستگاه مورد نظرتان را براى درمان انتخاب كنيد چون انرژى كه خودتون براى انجام كار ميذاريد خيلى به روند درمان كمك ميكنه.

در صورتيكه نياز به مشاوره در مورد ليزر يا ساير روشهاى درمانى داريد با كمال ميل در ساعات ادارى مشتاقانه جوابگوى شما عزيزان هستيم .

۰۲۱۶۶۵۶۱۶۸۷     –      ۰۹۳۵۹۰۹۰۹۸۱

 

برخي لينك هاي مهم ما:

ميكرونيدلينگ , آر اف فركشنال , ليفت پلك با پلاسماجت , پلاسماجت , لاغري موضعي با دستگاه

نكاتي كه بايد در مورد ليزر موهاي زائد بدانيد

در خصوص ليزر موهاي زائد و دستگاه ليزر مو نكات مهمي است. نكاتي كه بايستي قبل از انتخاب كلينيك بدان توجه كنيد. در ادامه ما در اين خصوص مطالبي را براي شما آورده ايم.

هرچه دستگاه برند معتبرتر و جديدترى داشته باشد قطعا هزينه هر شات دستگاه و تعويض فلش لامپ دستگاه بيشتر خواهد شد. در نتيجه هزينه انجام ليزر هم افزايش مى يابد. بعضى دستگاهها مثل آى پى ال ،ايلايت و آى پى ال-اس اچ آر دستگاههاى ارزانترى هستند. در نتيجه هزينه انجام كار با آنها كمتر مى باشد. اما بدليل اينكه سيستم نورى دارند برگشت موها با اين دستگاهها سريعتر و بيشتر اتفاق مى افتد. و در نتيجه تعداد جلسات افزايش مى يابد طوريكه در صورت فقدان مشكل هورمونى حداقل هشت جلسه درمانى لازم است كه جلسات شارژ در سال اول هر سه ماه يكبار و سپس هر شش ماه يكبار مى باشد.در نتيجه تعداد كل جلسات و هزينه نهايى بالاتر از زمانى است كه از سيستم هاى ليزرى استفاده مى شود.

سيستم هاى ليزرى مثل الكساندرايت ،دايود و دايود الكس دستگاههاى گرانترى هستند. در نتيجه هزينه انجام كار با اين دستگاهها بيشتر مى باشد. اما خبر خوب اينكه در صورت فقدان اختلال هورمونى تعداد جلسات به حداكثر شش جلسه كاهش مى يابد. جلسات شارژ به صورت هر شش ماه تا سالى يكبار مى باشد (ناحيه بيكينى استثنا مى باشد و به هشت تا دوازده جلسه نياز دارد.)

در نتيجه با توجه به اينكه تعداد جلسات كاهش مى يابد در نتيجه هزينه نهايى كمتر خواهد شد.

دستگاه دايود ليزر الكس سوپرانو بهترين دستگاه موجود ايران. ليست قيمت ليزر با اين دستگاه را در بالا ببينيد

نكته قابل توجه اين است كه فلش لامپ هر دستگاه بعد از تعداد شات مشخص قدرت لازم براى جوابدهى مناسب را نخواهد داشت. در نتيجه انجام ليزر بدون نتيجه خواهد بود. و حتما بايد تعويض گردد. متاسفانه بسيارى از مراكز اقدام به انجام ليزر با دستگاهى مى كنند كه عمر مفيد لامپ تمام شده است و معمولا براى جذب مراجعه كننده ليست قيمت ليزر بسيار پاييني ارائه مي كنند. اينكار صرفا جهت تامين هزينه تعويض لامپ با نام دستگاههاى مطرح اقدام به انجام ليزر مى كنند.

در چنين مواردي با وجود خروج نور از دستگاه جوابدهى و تاثير ندارد. حتى بدتر اينكه اگر در ابتداى تمام شدن طول عمر لامپ مراجعه نماييد هنوز دستگاه قادر به انتقال انرژى كمى مى باشد. اما اين انرژى براى از بين بردن موها كافى نيست و موها را به فاز خواب مى برد. در اين حالت مراجعه كننده فكر مى كند از ليزر جواب گرفته است. ولى بعد از چند ماه شاهد رشد مجدد و كامل موها خواهد بود كه در نتيجه تعداد جلسات افزايش مى يابد. حتى در مواردى مقاومت به درمان ايجاد مى شود.پس مراقب باشيد كيفيت را فداى كميت نكنيد.

لطفا براى كسب اطلاعات بيشتر يا مراجعه جهت مشاوره حضورى رايگان با ٦٦٥٦١٦٨٧-٦٦٥٦١٨٦-٠٩٣٥٩٠٩٠٩٨١ تماس حاصل نماييد.

دستگاه ليزر مو مورد استفاده در مطب دكتر هنرور دايود ليزر الكس سوپرانو جديدترين تكنولوژى و بهترين دستگاه ليزر مو براي ليزر موهاى زائد مى باشد كه بدون درد و سوختگى در كمترين تعداد جلسه موها را از بين مى برد. قيمتها به گونه اى تنظيم شده است كه تعداد شات لازم در هر ناحيه زده شود و همه نقاط به طور كامل شات زده شود.چون يكى از عوامل طولانى شدن تعداد جلسات شات ناكافى است.پس باز هم تاكيد مى كنيم كه كيفيت را فداى كميت نكنيد زيرا باعث طولانى شدن پروسه درمان ميشود. همچنين براى رفاه حال مراجعين پكيج هاى به صرفه و اقتصادى در نظر گرفته شده است تا انجام ليزر نواحى بزرگتر و بيشتر با هزينه كمتر قابل انجام باشد.

همچنين با پيوستن به كانال تلگرام يا صفحه اينستاگرام ما مى توانيد از تخفيفات هفتگى مطلع شويد.

چند توصيه پزشكي در مورد ليزر براي شما عزيزان

در سالهاى اخير حرفه پزشكى در زمينه زيبايى پوست متاسفانه به نوعى تجارت تبديل شده است. افراد غير پزشك و غير متعهد به اخلاق پزشكى در اين حيطه وارد شده اند. شاهد رفتارهاى غيراخلاقى و خلاف اصول پزشكى هستيم .لذا خواندن مطالب زير را قبل از انجام ليزر توصيه مى نمايم . 

از بين بردن موهاي زائد با ليزر درحال حاضر بهترين روش كاهش دائمي و نه مادام العمر موهاي زائد مي باشد كه در عين موثر بودن عوارض درماني نادر است.  علت آنكه از ليزر مو زائد به اين سرعت جايگزين روش هاي ديگر كاهش موهاي زائد شده است. اين است كه به نسبت وقت و هزينه اي كه صرف مي شود ، هيچ روش ديگري از نظر تاثير و ماندگاري و سرعت ، قابليت رقابت با حذف موهاي زائد با ليزر را ندارد .

بيشتر بخوانيد : نكاتى مهم در مورد ليزر موهاى ناخواسته

بيشتر بخوانيد : ليزر جوان سازي پوست

بيشتر بخوانيد : چگونه دستگاه ليزر مو مناسب را تشخيص دهيم ؟

بطور خلاصه در مورد از بين بردن موهاي زائد با ليزر مي توان چنين گفت ، هرچه موها ضخيمتر و تيره تر بوده و پوست اطراف روشن تر باشد نتيجه نهايي درمان رضايت بخش تر است و بالعكس، يعني از بين بردن موهاي نازك بخصوص روي پوستهاي سبزه و تيره كاري بس دشوار به شمار مي رود. بسياري از متقاضيان از بين بردن موهاي زائد باورهاي غير علمي در خصوص اين تكنيك دارند يا بيش از حد انتظار دارند و يا بيش از حد نگران هستند.

تعداد جلسات لازم

تمامي پزشكان تعداد جلسات حداقل ۴ تا ۶ جلسه را پيشنهاد مي كنند. ليزر موها باعث از بين رفتن ۱۰۰ درصدي نمي شود. در بهترين حالت نتيجه گيري ۸۰% مي باشد. در گروهي از افراد (٥٪) ممكن است تنها پاسخ درماني به شكل نازك تر شدن تارموها باشد و هرگز شاهد ريزش مو نباشيم.

هر تار مو در سه مرحله رشد مي كند. اما فقط در فاز رشد فعال، تراكم ملانين در پياز مو به اندازه اي است. كه انرژي نوراني را در حد تخريب جذب مي كند. از آنجائيكه در هر مقطع زماني تنها يك سوم موها در اين فاز قرار دارند، لذا حداقل ۴ تا ۶ جلسه براي از بين بردن موهاي زائد با ليزر مورد نياز است. افرادي كه داراي پوست تيره يا موهاي روشن هستند نيازمند جلسات بيشتري براي درمان هستند.

تعداد جلسات درمان بخصوص در متقاضيان با موهاي باريك ، موي روشن، پوست تيره ، وجود اختلالات هورموني زمينه اي ، نامنظمي سيكلهاي ماهيانه ، و نيز در خصوص آقاياني كه تمايل به پيرايش موهاي صورت و يا پشت گردن دارند بيشتر خواهد بود و گاهي تا ۱۲ جلسه نيز خواهد بود. به ياد داشته باشيد كه ليزر مو باعث ريشه كني مو نمي شود.

بعلاوه نتيجه نهايي درمان كاهش نسبي قابل توجه در تعداد و ضخامت موها مي باشد و تقريبا در هيچ شرايطي پوست بطور كامل عاري از مو نخواهد گرديد. تعداد جلسات ليزر مو در آقايان دو برابر خانم هاست.

آيا صد در صد موها با ليزر از بين ميرود؟

توجه داشته باشيد كه نتيجه گيري در ليزر موهاي زائد ۱۰۰ درصدي نيست. دليل عمده اين امر نيز مواردي زيادي است. همچون اختلالات هورموني درمان نشده يا ناقص درمان شده، زمينه هاي ژنتيكي. موارد ديگري مانند كيستهاي تخمدان ، درمان جهت ناباروري ، وجود استرسهاي شديد روحي و كاهش وزن زياد از طريق تاثير بر محور هيپوتالاموس – هيپوفيز. عدم استفاده مناسب از ضد آفتابها و برنزه شدن پوست مي توانند سبب شكست درمان يا رشد مجدد موها شوند.

ميزان تاثير حداكثري ليزر مو تا ۸۰ درصد مي باشد. اما هيچگونه تضميني در خصوص عدم رشد مجدد موها و يا برطرف شدن كامل موي محل ليزر وجود ندارد. بنابر اين از بين بردن موهاي زائد با ليزر تضميني اصلا از نظر علمي درست نيست.

اين امر نه به مشكلات تكنيكي يا روش انجام ليزر بلكه ريشه گرفته از ماهيت ارگانيسم انساني است. در ۵ درصد مواقع ممكن است هيچگونه پاسخ درماني را حتي بعد از ۱۰ جلسه ليزر موهاي زائد شاهد نباشيم.

فريب تبليغات كلينيك هاي مختلف را نخوريد. تبليغات حذف كامل موها دروغي بيش نيست. البته لازم به ذكر است كه در درصد بسيار كمى از افراد نزديك به صد در صد موها از بين مى رود.

برچسب: آر اف فركشنال، بلفاروپلاستي بدون جراحي، لاغري موضعي با دستگاه، ليزر مو، ليزر موهاي زائد، ليزر موي زائد، ليفت پلك با پلاسماجت، ميكرونيدلينگ، پلاسماتراپي، پلاسماجت، ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۲۳:۳۵ توسط:joopress موضوع: