ترخيص كالا جوپرس جوپرس .

جوپرس

شركت بازرگاني ترخيص كارا

 

به لطف الهي شركت ترخيص كارا با بهره از سوابق دانشي و تجربي دكتر محمد فرهي نژاد، با هدف ارائه خدمات بازرگاني بر پايه دانش روز به پشتوانه تحصيلات دكتري در رشته بازرگاني و بازاريابي و e-MBA بازاريابي در واردات و صادرات از بهترين دانشگاه هاي كشور و تجارب كاري در حمل و نقل بين المللي و سوابق مديريتي بازرگاني خارجي و داخلي در شركت هاي توليدي نام آشنا با كارنامه اي آزموده و تاييدات رسمي گمرك با شماره پروانه ۹۵۵۸۷۴۰ به عنوان , ترخيص كار و حق العمل كار رسمي گمرك ايران، با توجه به نياز بازار براي اولين بار به ارائه خدمات پايه و علمي در بازرگاني بين المللي به تجار و شركت هاي بازرگاني و توليدي پرداخته است.

بي شك ورود به امر تجارت، واردات و صادرات بدون انجام تحقيقات بازار و تحقيقات بازاريابي در اين دوره، كاري پر ريسك و محكوم به شكست مي باشد. بر اساس اين خدمات علمي و دانش بنيان مي توان قدم هاي بعدي را با اطمينان خاطر پيش برد. ارائه خدماتي همچون منبع يابي بين المللي و انجام مكاتبات و مذاكرات بين المللي از خدمات با ارزش افزوده بالاي اين مجموعه بوده كه به تمامي تجار گرامي پيشنهاد مي گردد. درعين حال انجام كليه فعاليت هاي روتين بازرگاني از كارت بازرگاني و ثبت سفارش كالا تا دريافت معافيت هاي گمركي، از دريافت مجوز واردات كالا و مجوز استاندارد تا استرداد حقوق گمركي مربوط به صادرات، اشراف به كليه رويه هاي گمركي از جمله ورود موقت و استفاده از كنوانسيون آ.ت.آ، حمل و نقل بين المللي با شيوه هاي پيچيده ي كراس استاف(Cross Stuff)  و سوييچ بي ال (Switch BL)، انجام امور اقتصادي و بانكي، دريافت ارز دولتي، حواله بانكي، گشايش اعتبار اسنادي، بيمه بين المللي و ترخيص كالا از گمرك در حورزه تخصص و فعاليت مجموعه ترخيص كارا مي باشد.

كارا يك بازرگاني و  ترخيص كالا مي باشد. عمده فعاليت هاي ما شامل ترخيص كالا از گمركات و بنادر ايران براي تجار ايراني و خارجي مي باشد.

همچنين يكي از وظايف شركت ثبت سفارش و واردات كالا مي باشد.  واردات كالا از چين , واردات كالا از تركيه

 از فعاليت هاي وارداتي مي باشد. ما همچنين سعي كرده ايم كه كارهاي آموزشي و مشاوره اي را نيز در دستور كار خود داشته باشيم.

مشاوره بازرگاني خارجي , مشاوره واردات , آموزش تجارت , آموزش صادرات و واردات , آموزش ترخيص كالا از گمرك  برخي از آموزش هاي ما به شركت ها و تجار مي باشد.

در عصر جهاني سازي، تمامي كسب و كارها ناگزير از فعاليت در محيط بين المللي و توجه به بازار هاي جهاني مي باشند. تغييرات محيطي كلان ناشي از اين روند جهاني امري اجتناب ناپذير است. امروز حتي شركت هاي خدمات محلي نيز از تغيير در تكنولوژي جهاني مصون نيستند. تجارت از ديرباز نقشي اساسي در انتقال فرهنگ و يكپارچه سازي جهان داشته است و ملل در جهت كسب سود ناگزير به صادرات و به اشتراك گذاري محصولات و تكنولوژي هاي تاثير گذار به ديگر نقاط جهان هستند.

اين عمل هر چند در ظاهر منتج به منافع مالي براي مخترع يا ملل پيشرو خواهد بود اما با ساز و كاري شگفت انگيز به سمت عدالت خواهي و به اشتراك گذاري منافع حاصل از تكنولوژي و افزايش رفاه جوامع پيش مي رود. تكنولوژي ها تنها چند سال در انحصار كشور صاحب حق اختراع مي مانند و بعد از مدتي به دليل هزينه اقتصادي بالاي توليد در كشور هاي توسعه يافته، ناگزير به توليد در كشور هاي در حال توسعه شده و بعد از مدتي حتي منجر به واردات از اين ممالك به كشور مادر مي گردند.

كشور هاي جنوب شرقي آسيا به موقع از اين فرصت بهره برده و با ايجاد اشتغال در ميان مدت و انتقال تكنولوژي در بلند مدت به رقيبي براي قدرت هاي جهاني مبدل مي شوند و اين نظام بي شك نظام پايدار و عدالت خواه است و اينچنان است كه به حكمت آيه شريفه :

*فانتشرو في الارض و ابتغوا من فضل الله –  در زمين منتشر شويد و از فضل خداوند طلب نماييد

پي ميبريم كه فضل خدواند متعال در گشودن درها و هم سويي با تجارت و جهاني سازي بسيار پيش تر از اين تئوري هاي اقتصادي فرامين خود را در اين مهم بيان داشته است.

شركت خدمات بازرگاني ترخيص كارا

 واردات كالا يكي از مهمترين موضوعات در بازرگاني بين المللي است. بسياري از شركت ها بخشي از منابع مورد نياز خود را از طريق واردات و بازارهاي بين المللي با كمك شركت هاي بازرگاني صادرات و واردات از جمله شركت خدمات بازرگاني ترخيص كارا تامين مي كنند. شركت بازرگاني واردات و صادرات ترخيص كارا در حوزه واردات كالا براي تامين نياز شركتهاي بازرگاني واردات و صادرات و بازارهاي داخلي فعاليت مي نمايد. در ادامه با عمده فعاليت ها و خدمات بازرگاني و خدمات شركت بازرگاني واردات ترخيص كارا آشنا خواهيم شد.

 

تحقيقات بازار و بازارشناسي

شركت بازرگاني واردات ترخيص كارا با اتكا به پشتوانه علمي خود در حوزه خدمات بازرگاني و بازاريابي به يكايك فعالان در حوزه تجارت و كسب و كار پيشنهاد مي نمايد از انجام هرگونه سرمايه گذاري بدون تحقيقات بازار اجتناب نمايند. شناسايي نياز بازار و روند هاي آتي با توجه به تأمين كنندگان رقيب و آناليزهاي مربوط به زمان، هزينه واردات كالا و ترخيص و اطمينان از تامين كنندگان خارجي و آناليز كيفيت و توجه به بازرسي هاي پيش از خريد كالا از خارج و خريد كالا از چين از كشور مي تواند شركت هاي واردات و صادرات را در اين خصوص ياري نمايد.

تحقيقات در حوزه ي بازارشناسي داخلي و در خصوص بازار هاي بين المللي از خدمات بازرگاني ارائه شده در شركت ترخيص كارا مي باشد.

 

شركت بازرگاني

منبع يابي

در صورتي كه شركت بازرگاني واردات محترم تصميم به واردات كالا گرفته و از توجيه پذيري اين امر با انجام تحقيقات لازم اطمينان پيدا كرده است، بايد به منبع يابي يا انتخاب چندين تأمين كننده يا فروشنده بين المللي مطرح و قابل اتكا اقدام نمايد. شركت بازرگاني واردات و صادرات ترخيص كارا با توجه به پتانسيل هاي علمي و روابط قوي و سوابق در واردات از چين و خريد از چين، واردات از تركيه و واردات از اروپا در اين حوزه مي تواند به اين امر مبادرت نموده و تامين كنندگان موثق را معرفي نمايد. اين فرآيند در دو مرحله صورت مي پذيرد:

 ۱: بررسي اوليه فروشندگان يا تأمين كنندگان

۲: اعتبار سنجي شركت هاي واجد شرايط

كيفيت كالاي مورد نظر جهت واردات كالا ، قيمت كالاي وارداتي و شهرت برند كالا از جمله عوامل مهم و قابل توجه در منبع يابي است.

خدمات ثبت سفارش | ثبت سفارش وزارت بازرگاني | شركت ثبت سفارش بازرگاني

مذاكرات و مكاتبات بازرگاني براي خريد كالا از خارج از كشور و واردات كالا

مذاكرات قوي با هدف اخذ امتياز بيشتر يكي از مهم ترين عناصر تجارت در بازرگاني بين الملل محسوب مي گردد. شركت واردات صادرات با عقد قرارداد منسجم و دقيق، منافع آتي خويش را در خريد كالا از خارج تضمين مي نمايد. اين مهم با توجه به وجود دانش و تخصص كافي و نمايندگي هاي شركت بازرگاني واردات و صادرات ترخيص كارا در كشور چين، تركيه و آلمان جهت واردات از چين ، خريد از چين و واردات از تركيه و واردات از اروپا به صورت كامل امكان پذير مي باشد.
معمولا موضوعاتي از قبيل قيمت كالا، تخفيف، كميت و كيفيت كالا، نوع حمل بين المللي، بيمه كالا در واردات كالا، تاريخ تحويل كالا و … از موضوعات مورد بحث مي باشند. البته در موارد كوچك مذاكرات به صورت تلفني و از طريق ايميل صورت مي پذيرد.
معمولا بعد از عقد قرارداد مرحله ي صدور پرفرما صورت مي گيرد. شركت بازرگاني واردات صادرات ترخيص كارا در اين خصوص نيز تخصص و الزام كافي را جهت ارائه خدمات بازرگاني به شركت هاي واردات و صادرات و بازرگانان گرامي ارائه مي نمايد.

 

ثبت سفارش كالا

ثبت سفارش واردات در سامانه ثبت سفارش بازرگاني و سامانه جامع تجارت ايران

شركت وارد كننده كالا پس از دريافت پرفرما، طبق ماده هشت قانون واردات و صادرات بايد نسبت به دريافت مجوز واردات يا ثبت سفارش كالا اقدام نمايد. اين امر در واقع جواز وزارت صنعت، معدن و تجارت براي واردات كالا مي باشد. بنابراين پيشنهاد مي گردد شركت بازرگاني صادرات و واردات پس از ثبت سفارش كالاهاي وارداتي اقدام به پرداخت و انتقال ارز نمايد تا مشكلي از بابت ممنوع بودن واردات كالا وجود نداشته باشد. شركت خدمات بازرگاني واردات و صادرات ترخيص كارا در پروژه هاي وارداتي خود به اين مسئله توجه نموده و به شركت هاي واردات و صادرات گرامي نيز توصيه مي نمايد كه شرط نهايي كردن قرارداد يا پرفرما را منوط به دريافت مجوز ثبت سفارش بازرگاني كالا در نظر بگيرند. مجموعه ترخيص كارا با انجام امور ثبت سفارش واردات در سامانه ثبت سفارش وزارت بازرگاني و همچنين در سامانه جامع تجارت ايران، تأييد كارشناسان بازرگاني در وزارت صنعت، معدن و تجارت را در حداقل زمان دريافت مي نمايد.

شركت خدمات بازرگاني , شركت بازرگاني

اخذ ديگر مجوز هاي واردات كالا

علاوه بر مجوز واردات كالا با عنوان ثبت سفارش بازرگاني، در برخي موارد بايد مجوز ساير نهاد ها (اعم از مجوز وزارت بهداشت، مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، مجوز سازمان استاندارد، مجوز سازمان تنظيم مقررات راديويي و …) را نيز براي واردات برخي كالا ها دريافت نمود. با توجه به اهميت و گاهي پيچيده بودن دريافت مجوزهاي واردات كالا، شركت واردات و صادرات ترخيص كارا به شركت هاي وارداتي گرامي پيشنهاد مي نمايد پيش از پرداخت هرگونه وجه در خصوص اين خدمات بازرگاني از جلسات مشاوره اي شركت بازرگاني واردات كارا بهره ببرند.

شركت ترخيص كارا ارائه كليه امور اقتصادي از جمله خدمات بانكي، حواله هاي ارزي، حواله هاي بانكي، تخصيص ارز دولتي، انتقال ارز به بانك هاي اقصي نقاط جهان، گشايش اعتبارات اسنادي (LC) بسته به شرايط قيد شده در پرفرما و قرارداد تجاري نوع انتقال ارز و پرداخت بين المللي را براي شركت هاي صادرات و واردات گرامي مقدور مي سازد.

بيمه كالا

بيمه كالا در واردات كالا

شركت بازرگاني و ترخيص كالاي كارا كليه خدمات بازرگاني جهت انجام بيمه كالا با هر سه كلوز A, B, C را براي محموله هاي وارداتي به عهده مي گيرد.

بازرسي كالا ( COI ) و استاندارد اجباري

بخش بازرسي كالا در فرآيند واردات و صادرات مشترك مي باشد. معمولا خريداران و شركت هاي وارداتي به طور معمول در زمان توليد كالا، بسته بندي كالا و ارسال كالا در محل توليد كننده حضور ندارند. جهت نظارت بر اين فرآيند و اطمينان از انطباق ( Conformity ) كالاي ارسالي، يك سازمان معتبر به صورت تخصصي به بازرسي كالا مي پردازد. شركت بازرگاني صادرات و واردات ترخيص كارا با توجه به حضور نمايندگان خود در كشور مبدأ مي تواند امكان سركشي هاي منظم و بررسي هاي خاص را نيز فراهم آورد. شركت واردات صادرات ترخيص كارا خدمات پنج نوع بازرسي را ارائه مي نمايد:

 • بازرسي اصالت فروشنده
 • بازرسي حين توليد
 • بازرسي قبل از حمل (PSI)
 • بازرسي قيمت
 • بازرسي استاندارد اجباري

 

حمل و نقل بين المللي

حمل و نقل بين المللي كالا و خدمات فورواردري

حمل و نقل بين المللي به روش هاي دريايي، جاده اي، ريلي، هوايي و مركب صورت مي گيرد كه باتوجه به نوع كالا، مبدأ و مقصد، حجم و وزن كالا، هزينه حمل و سرعت حمل بين المللي كالا و ريسك هاي موجود انتخاب مي گردد.

مديريت شركت بازرگاني واردات ترخيص كارا با توجه به سوابق و فعاليت هاي گسترده در اين حوزه مي تواند بهترين راهكار هاي موجود را عملياتي نمايد. شيوه هاي پيچيده ي كراس استاف (Cross Stuff) و يا سوييچ بي ال (Switch BL) از جمله اين راهكارها به شمار مي آيند. يكي از خدمات بازرگاني شركت واردات و صادرات ترخيص كارا انجام حمل و نقل بين المللي و اعلام كرايه حمل و خدمات فورواردري به صورت كاملا تخصصي مي باشد.

امورگمركي و ترخيص كالا از گمرك

پس از واردات كالا به كشور، كار ترخيص كار گمرك آغاز مي شود. مطابق قانون، حمل كننده كالا بايد از مسير هاي مجاز وارد كشور شود. اين مسير مجاز محلي از مرز مي باشد كه گمرك در آن مستقر است. انجام امور تشريفات گمركي با توجه به قوانين اينكوترمز انتخابي بر عهده ي فروشنده يا خريدار قرار مي گيرد. ترخيص كالا از گمرك تشريفاتي تخصصي است كه بايد توسط نماينده فروشنده يا خريدار يعني ترخيص كار (كارگزار گمرك – حق العمل كار گمرك ) انجام شود. انجام امور گمركي از اصلي ترين خدمات بازرگاني  شركت واردات ترخيص كارا مي باشد.

 

خدمات شركت ترخيص كارا

برچسب: ترخيص، ترخيص كار، ترخيص كالا، ترخيص كالا از گمرك، ثبت سفارش كالا، شركت ترخيص كالا، واردات از چين، واردات كالا، واردات كالا از تركيه، واردات كالا از چين، ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۲۸:۱۲ توسط:joopress موضوع:

شركت بازرگاني كارا ترخيص

شركت بازرگاني كارا ترخيص يك شركت فعال در حوزه واردات و صادرات كالا و نيز ترخيص كالا از گمركات كشور مي باشد. اين شركت فعاليت هايي متمركز در اين بخش دارد. دانش فني بالا ، نيروي انساني زبده و داشتن ارتباطات كاري زياد و عميق باعث شده است كه ما بتوانيم سفارشات كار مشتريان را در اسرع وقت و با بيشترين دقت انجام دهيم.

ترخيص كالا

ترخيص كالا از گمرك يك فعاليت بسيار تخصصي مي باشد كه نياز به دانش و تجربه زيادي دارد. و عدم وجود چنين ويژگي هايي مي تواند منجر به تاخير در انجام كار و دشواري بسيار زيادي شود.

همچنين عدم آشنايي با محيط ترخيص كالا و بازرگاني مي تواند باعث اتلاف در وقت و سرمايه شما شود.

شركت بازرگاني كارا داراي تيمي متشكل از ترخيص كار ها و كارشناسان بازرگاني مي باشد كه با تجربه و دانش خود قادر به ترخيص كالا ي شما مشتريان گرامي در كمترين زمان ممكن مي باشند.

فعـــاليت هاي بازرگـــاني كارا ترخـــيص

شركت بازرگاني كارا ترخيص سعي دارد تا با استفاده از دانش و تجربه چندين سال فعاليت در زمينه ترخيص كالا از اتلاف وقت و سرمايه شما مشتريان گرامي جلوگيري نمايد. و كالاهاي مشتريان خود را در اســـرع وقت  به صاحبين كالا تحويل دهد.

مشاوره امور بازرگاني

آشنايي با قوانين و تعرفه هاي گمركي كشورهاي مختلف و همچنين آشنايي با پروسه ورود و خروج كالا از كشور و فرايند سرمايه گذاري و جلب توجه سرمايه گذار لازمه يه فعاليت تجاري و بازرگاني مي باشد. لذا ما در بازرگاني كارا ترخيص با ارائه خدمات مشاوره بازرگاني سعي در ارائه خدمات مشاوره به شما مشتريان گرامي را داريم تا از اتلاف وقت و سرمايه شما جلوگيري شود.

واردات كالا با ارز مبادله اي

شركت بازرگاني كارا ترخيص در كنار ترخيص كالا از گمرك، به ارائه خدمات ارزي و بانكي ، دريافت ارز مبادله‌اي و تخصيص ارز دولتي با انجام حواله هاي ارزيكه شامل حواله هاي يوان و گشايش ال‌سي براي جا به جايي ارز مبادله اي است، ميپردازد. شركت بازرگاني كارا ترخيص ، كليه خدمات ذكر شده از قبيل ترخيص كالا و خدمات ارزي و بانكي و خدمات بازرگاني شامل صدور و اخذ مجوزهاي واردات كالا از وزارت بازرگاني را ارائه مي‌دهد.

ثبت سفارش كالا

شركت بازرگاني كارا ترخيص ، تمامي خدمات ترخيص كالا همانند ثبت سفارش واردات كالا در سامانه جامع تجارت وزارت بازرگاني و اخذ مجوز هاي بازرگاني را در كوتاه ترين زمان، ارائه مي دهد. شركت كارا ترخيص و با اخذ كد فيدا براي فروشنده و ثبت اصلاحيه و جايگزين در ثبت سفارش كالا در ntsw و اظهار حمل در سامانه جامع تجارت ( ثبتارش ) جهت ثبت سفارش كالا با ارز دولتي اقدام مي نمايد. تخصيص ارز مبادلاتي از خدمات بازرگاني شركت كارا ترخيص مي باشد.

ترخيص كالا از گمرك

شركت بازرگاني كارا ترخيص با فعاليت در زمينه ترخيص از گمرك و ثبت سفارش كالا در سامانه جامع تجارتو داشتن مدرك رسمي كارگزاري گمرك و پروانه حق العمل كاري گمرك با ترخيص كار هاي مجرب خويش در گمرك هاي سراسر كشورمان ايران خدمات ترخيص كالا را ارائه مي دهد. اين شركت با اخذ مجوز هاي واردات كالا به ارائه خدمات بازرگاني و ترخيص به شركت هاي بازرگاني واردات و صادرات مي پردازد.

 

شركت بازرگاني كارا ترخيص

شركت ترخيص كالا و بازرگاني كارا ترخيص خدمات بازرگاني و واردات كالا را به واردكنندگان و توليد كنندگان سرتاسر كشور ارائه مي كند. تمامي خدمات ترخيص كالا همچون ثبت سفارش كالا در سامانه جامع تجارت و …  از همان اولين مراحل بازرگاني با تحقيقات بازار ، منبع يابي ، انجام گرفتن مذاكرات بازرگاني بين الملل ، اخذ proforma پيش فاكتور ، عقد قرارداد بين الملل و انجام امور بازرسي حضوري و اعتبار سنجي فروشنده كالا است. علاوه بر اين اخذ معافيت گمركي از وزارت بازرگاني در سامانه بهين ياب ، انجام ثبت سفارش ، ارائه كارت بازرگاني ، اخذ مجوز واردات كالا ، انجام ترخيص كالا از گمرك توسط با تجربه ترين ترخيص كار ان شرگت ترخيص كالا انجام مي گردد. براي كسب اطلاعات بيشتر و آشنايي با روند ترخيص از گمرك مي توانيد با شماره تلفن هاي ۲۲۶۳۹۵۸۰ و يا ۲۲۶۳۹۵۷۹ تماس حاصل فرماييد.

 

تاجـــريار

اولين اپليكيشن هوشمند خدمات بازرگاني در تجارت بين المللي كشور

اپليكشن بسيار  هوشمند تاجريار ، قبل از اقدام به واردات كالا ، ثبت سفارش كالا توسط ترخيص كار  و تجربه ي لطمه ها و هزينه هاي بالا ناشي از نداشتن اطلاع تاجر ، بازرگان و ترخيص كار از مقررات و قوانين واردات كالا ، و محدوديت هاي ترخيص كالا از گمرك و مقررات گمركي با انجام محاسبه هزينه هاي واردات كالا به صورت اعم و ارائه انواع گوناگون  محدوديت ها و تسهيلات در كمترين زمان مسير صحيح را براي انجام تجارت بين المللي ، واردات كالا و صادرات كالا به تمامي توليد كنندگان و تاجران معرفي مي كند.

 • تعيين تعرفه كالا به صورت هوشمند
 • محاسبه اتوماتيك هزينه هاي گمركي
 • محاسبه حقوق ورودي كالا
 • محاسبه حقوق گمركي كالا
 • محاسبه ماليات كارت بازرگاني در واردات

و …

ترخيص كالا از گمرك

گمرك در همه كشورها مكاني است كه كالا هاي وارداتي و صادراتي در آن مورد بازرسي و وارسي قرار مي گيرد. تمامي كالا هايي كه ميخواهيم آن ها را از مرز كشورمان عبور دهيم بايد اول وارد گمرك بشود و سپس مراحل و فرايند ترخيص و يا صادرات كالا انجام شود. براي مثال ترخيص كالا از چين. تمامي اين مراحلي را كه براي واردات كالا انجام ميگيرد را ترخيص كالا از گمرك مي گوييم.

ايران به عنوان يك كشوري كه در زمينه واردات كالا و صادرات كالا بسيار فعال مي باشد. دليل اين فعاليت و توجه زياد به آن مي تواند دلايل مختلفي داشته باشد. برخي از اين دلايل را ذكر ميكنيم:

 1. موقعيت جفرافيايي خاص ايران   ۲٫ امكان واردات و صادرات كالا از طريق مسير هاي زميني ، هوايي و دريايي              و ….

مقدار حجم و ارزش دلاري كالا هايي كه ايران آن را واردات كرده است. همجون خريد از چين ، واردات از چين ، واردات از تركيه ، واردات از ايتاليا ، واردات از آلمان و … . در سال ۱۳۹۵ در حدود ۱ ميليارد و ۳۱۶ ميليون تن بوده است با ارزشي در حدود ۱۶ ميليارد و ۷۰۹ ميليون دلار. براي ترخيص كالا از گمرك اين حجم و مقدار كالا از گمرك هاي كشورمان ايران به شركت ترخيص كالا همچون بارزگاني كارا ترخيص ، و ترخيص كار هاي مجربي نيازمنديم.

ايران از جمله كشورهاييست كه در حوزه صادرات و واردات فعال است. نظر به موقعيت جغرافيايي ايران، كالا ها از ميسر راه هاي زميني، هوايي و دريايي وارد مرزهاي گمركي آن مي شوند. واردات كالا به ايران مانند خريد كالا از چين و واردات از چين در پنج ماه تخست سال ۹۵ بيش از ۱ ميليارد و ۳۱۶ ميليون تن با ارزش دلاري معادل بيش از ۱۶ ميليارد و ۷۰۹ ميليون دلار بوده. براي ترخيص اين حجم محموله وارده به كشور شركت هاي ترخيص كالا همچون شركت كارا ترخيص خدمات ترخيص كالا از گمرك را ارائه كرده و اين مقدار محموله را از گمرك هاي گوناگون ترخيص كرده و به دست شركت هاي صادرات و واردات و توليدي ها رساند.

طبق آمار ارائه شده از سمت گمرك ايران در ۵ ماه نخست سال ۱۳۹۵ بيش ترين مقدار ترخيص كالا از گمرك شهيد رجايي بوده.

ميزان ترخيص كالا از گمرك هاي مختلف كشور چقدر بوده است؟

گمرك شهيد رجايي يكي از بزرگترين و اصلي ترين گمرك هاي كشور در مرزهاي جنوبي كشورمان ايران مي باشد. اين گمرك بيش ترين مقدار واردات را به خود اختصاص داده است به شكلي كه در اين مدت ۵ ماهه از لحاظ ارزش دلاري بيش از ۵ ميليارد دلار واردات و ترخيص كالا از گمرك شهيد رجايي انجام گرفته است. اين مقدار و حجم  ۳۲ درصد كل ارزش دلاري واردات كشور را مشمول مي شود.

گمرك بندر امام خميني از نظر حجمي بيش ترين مقدار واردات و ترخيص را دارد به شكلي كه ۴۴ درصد كل واردات كالا به اين بندر بوده است كه (خريد از چين نيز جزء آنها مي باشد) و بيش از ۵۵ ميليون تن كالا به اين گمرك وارد شده است. اين به شكلي است كه حجم واردات كالا به گمرك شهيد رجايي بيش از ۲۸ ميلون تن يعني ۲۲ درصد كل واردات كالا به كشور بوده. علاوه بر اين ارزش دلاري كالا هاي ترخيص شده از گمرك امام خميني ۱۳ درصد كل واردات است. يعني مبلغي بيش از ۲ ميليارد دلار.

طبق اين آمار به آساني مي شود اين دو بندر را با هم مقايسه كرد. به دليل اينكه كه بزرگ ترين كشتي ها قادر به بارگيري و تخليه در گمرك بندر امام هستند و اسكله هاي موجود در آن بيش ترين مقدار و ظرفيت براي پذيرش كالاهاي فله اي و كيسه اي را دارد مي شود نتيجه گرفت كه اكثر كالا هايي كه وارد گمرك بندر امام مي شود كالا هاي فله اي است كه حجم بالايي دارد و ارزش دلاري آن ها نسبتا كم است.

كالا هايي مانند ذرت هاي دامي، كنجاله، حبوبات و غيره به همين خاطر است. ولي كالا هايي كه به بندر شهيد رجايي وارد مي شوند حدودا از نظر حجمي كمتر و با ارزش دلاري بيش تري مي باشند. براي مثال ماشين آلات، خطوط راه آهن و ديگر محصولات كه از نظر ارزش دلاري گران تر از كالا هاي فله اي مي باشد.

طبق آمار مي شود گفت كه گمرك فرودگاه امام خميني از نظر ارزش دلاري بيش ترين مقدار واردات و ترخيص كالا را پس از گمرك شهيد رجايي و گمرك بندر امام داشته به شكلي كه ۹ درصد كل واردات كالا به اين گمرك بوده . در گمرك فرودگاه امام خميني نيز كالا هايي با حجم و مقدار نسبتا كوچك ولي ارزش دلاري خيلي بالا ترخيص مي شود. به همين خاطر اين گمرك با حجم خيلي كم واردات نسبت به ديگر گمرك ها رتبه سوم را در ارزش دلاري كل واردات كشور دارد.

از نطر حجمي گمرك منطقه آزاد بندر انزلي رتبه سوم را دارد و ۹ درصد واردات و ترخيص كالا از گمرك بندر انزلي انجام گرفته است. گمرك بندر انزلي واقع در استان گيلان مي باشد و در قسمت جنوبي درياي خزر واقع شده . گمرك بندر انزلي هم با توجه به موقعيت جغرافيايي، انبارها و اسكله هايي كه در خود دارد بيش تر پذيراي كالاهاي فله اي و پر حجم است.

غير از اين چهار گمرك بالا از نظر ارزش دلاري مي شود بيان كرد كه ۸ درصد واردات و ترخيص كالا از گمرك تهران، ۵ درصد ترخيص كالا از گمرك انزلي، ۴ درصد ترخيص كالا از گمرك بوشهر، ۳ درصد ترخيص كالا از گمرك غرب تهران و الباقي از ساير گمرك هاي كشورمان ايران انجام گرفته است. همچنين از نظر حجم واردات مي شود گفت كه ۴ درصد ترخيص كالا از گمرك اميرآباد، ۳ درصد ترخيص كالا از گمرك بوشهر، ۲ درصد واردات و ترخيص كالا از گمرك تهران و الباقي از ديگر گمرك ها بوده است.

ترخيص كالا از گمرك با شركت بازرگاني كارا ترخيص

شركت كارا ترخيص به نام يك شركت بازرگاني واردات و صادرات با استفاده از ترخيص كار ان مجرب و حق العمل كار گمركي – كارگزار گمرك – خبره كه در گمرك هاي گوناگون كشور مشغول به فعاليت هستند به ارائه خدمات ترخيص از گمرك خود به شركت هاي واردات و صادرات و شركت هاي توليد كننده و بازرگاني در حوزه خدمات بازرگاني و خريد مستقيم از چين ، ترخيص كالا از چين ، واردات از چين و امور ترخيص كالا و تشريفات گمركي كمك رسانده و در كوتاه ترين مدت كالا ها و محموله هاي گوناگون را از گمرك ترخيص مي كند. همچنين با ارائه مشاوره بازرگاني در حوزه ي واردات و صادرات و خريد كالا از خارج به تجار و بازرگانان آگاهي هاي لازم را مي دهد تا فرايند واردات به بهترين شكل و بدون مشكل انجام گيرد.

 


برچسب: ترخيص، ترخيص كار، ترخيص كالا، ترخيص كالا از گمرك، خريد از چين، شركت ترخيص كالا، واردات از چين، واردات كالا، واردات كالا از تركيه، واردات كالا از چين، ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۲۱:۴۷ توسط:joopress موضوع: